У Сімферополі затримано українського кінорежисера Олега Сенцова

*У ніч на 11 травня в Сімферополі російська ФСБ затримала українського кінорежисера, сценариста й учасника Майдану Олега Сенцова. Про це з посиланням на інформацію журналістці Катерині Сергацковій повідомляє Національна спілка кінематографістів України.

 

Сенцов є автором повнометражного фільму «Гамер», відзначеного журі низки міжнародних кінофестивалів, зокрема, Одеського МКФ та МКФ у російському Ханти-Мансійську. Картина брала участь у найпрестижнішому фестивалі авторського кіна, Роттердамському МКФ, у конкурсній програмі МКФ GoEast, що проводиться у німецькому місті Вісбаден, а також демонструвалася на Київському МКФ «Молодість».

Олег Сенцов зі своїм наступним повнометражним ігровим проектом «Носоріг» виграв конкурс Держкіно й виборов право на державне фінансування. Олег готувався незабаром розпочати фільмування цієї стрічки.

Як розповіла Катерина Сергацкова, востаннє режисер вийшов з нею на зв’язок о четвертій ранку 11 травня. Він, написав, що затриманий, відтоді його телефон недоступний. «Зробити ми зараз нічого не можемо, єдина можливість допомогти – телефонувати черговому у ФСБ в Сімферополі й запитувати, що з Олегом, чи живий і коли його відпустять», – зазначила пані Сергацкова.

За результатами пізніших звернень до відділку ФСБ у Сімферополі з’ясувати долю Олега Сенцова не вдалося – факт його затримання не підтверджено й не спростовано, а всю інформацію про затриманого, як там повідомили, може бути надана тільки його близьким родичам, повідомляють в НСКУ.

За допомогою телефону зв’язатися з режисером досі неможливо.

Телекритика