Львів може отримати титул “Місто літератури Юнеско”

*Львівська міська рада та Інститут міста, спільно із діячами культури та громадськістю підготували заявку на участь міста у конкурсі від ЮНЕСКО.

 

Щоб отримати можливість взяти участь у конкурсі, заявку міста-претендента повинні підтримати міста, які вже набули титул “Місто літератури ЮНЕСКО”. Подання Львова схвалили Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків.

 

Підтримала місто також низка українських організацій: Національна спілка письменників України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація, ГО “Культурний формат”, Українська асоціація культурологів, Державне науково-виробниче підприємство “Картографія”.
 
До робочої групи, яка працювала над підготовкою Львова до конкурсу увійшли 16 осіб, зокрема: директор Інституту міста О. Кобзарев, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова О. Муха, президент ГО “Форум видавців” О. Коваль, заступник начальника управління культури департаменту гуманітарної політики ЛМР І. Магдиш та інші.
 
«Львів – відомий центр спадщини ЮНЕСКО в Україні коли ми говоримо про архітектуру. Цього року ми вирішили подати заявку на звання  Львів – місто літератури ЮНЕСКО, щоб підкреслити особливе ставлення і до літератури та книговидання у Львові. Перш за все – це надзвичайно важливий культурний аспект розвитку міста. Вже багато років в місті відбувається Форум видавців і ми хочемо ще більше розвивати українське книгодрукування. Заявка передбачає проведення в місті заходів для популяризації літератури і культурного розвитку міста», – зазначив Олександр Кобзарев, керівник робочої групи з питань формування заявки щодо набуття Львовом статусу «Міста літератури ЮНЕСКО».
 
«Робота над аплікацією тривала з кінця жовтня до кінця березня, що, здається є абсолютним рекордом серед усіх міст-претендентів. Поки що львів’янам залишається чекати до листопада, аж будуть оголошені результати конкурсу.  Проте не годиться сидіти, склавши руки, адже це звання до чогось зобов’язує. Ставши “Містом літератури”, Львів буде включений до літературних туристичних маршрутів мережі. Мешканці багатьох країн, що цікавляться літературою,  будуть поінформовані про появу нового цікавого об’єкту на карті їх зацікавлень і зможуть відкрити для себе понад 100 цікавих письменників, чиї життя і творчість пов’язані зі Львовом. Відповідно, Львів має до цього підготуватися: нові туристичні маршрути, інформація різними мовами, відповідно підготовані об’єкти, які захочуть відвідати гості. Роботи багато і тому потрібно негайно складати плани і братися за виконання», – розповіла Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців»
 
«Дуже сподіваюся. що буде реформована робота бібліотек, що буде більше літературної тематики в громадському просторі.  Читання стане актуальним, модним, необхідним. А економічний ефект від цього не забариться», – додала вона.
 
Місто літератури ЮНЕСКО – це частина мережі Креативних міст, яка почала працювати у 2004 році. У попередні роки містом літератури ставали Краків (2013), Норвіч (2012), Рейк’явік (2011), Дублін (2010) та інші. В рамках цієї мережі кожного року визначаються також міста кіно, музики, дизайну, гастрономії та інші.

Інститут міста