У Києві відкривається виставка, присвячена Шекспіру

*З 29.04 по 01.06 у “Мистецькому Арсеналі” відбуватиметься виставка THE SHOW WITHIN THE SHOW, присвячена 450- річчю В.Шекспіра.

 

Написані більш ніж чотири століття тому, твори Шекспіра, а особливо його трагедії, не втрачають свою актуальність до нині. Любов і ненависть, дружба і зрада, влада і підкореність, щирість і улесливість – вічні питання, що ними так густо пронизані твори драматурга та поета. Відповіді на ці питання ми даємо з позицій сьогоднішнього дня, знаходячи все нові конотації.

 

Виставка складається з двох частин. Перша частина звертається до теми маски, де маскою виступає твір мистецтва, за яким художник, з певних причин, приховує своє справжнє ім’я.

 

«Театральні актори по-справжньому розкриваються, лише коли одягають чужу личину…Ми часто вдаємо когось іншого, щоб залишитися собою», – писав МаркРайланс, актор, режисер театру «Глобус» у 1996 -2005 роках.

..На маску - маску! Байдуже мені,
Що здамся я потворним і бридким!
Хай машкара за мене червоніє…

Меркуціо, Ромео і Джульєтта

 

Шекспір – великий майстер перевтілень і викриттів. Це його тема, його прийом. В п’єсах щось постійно виявляється не тим, чим видається на початку. Джульєтта, Розалінда, Генріх V на передодні битви при Азенкурі, Кент вірний слуга короля Ліра, Гамлет – всі вони використовують маскування, переодягання, чужі імена, щоб захиститися, вивідати таємницю, вивести когось на чисту воду або наблизитись до когось.

Художники: Apl315, Гамлет, Psyfox, ФрансуазаОз, Михалыч;групи: Йод, Tenpoint

Друга частина виставки представляє «Театр історії» та співзвучна з шекспірівськими історичними хроніками. Драматургія зрілого Відродження формувалась під впливом середньовічних містерій та зберегла багато відповідних рис. Проте на відміну від містерій, в хроніках представлена не біблійна історія, а історія держави.

Художники: Арсен Савадов, ВінніРеунов, ТіберійСільваші, Олександр Ройтбурд, Влада Ралко, Юрій Соломко, Вікторія Миронюк, Олександр Гнилицький, Микита Кравцов, Володимир Кауфман, Олександр Некрашевич, Мирослав Вайда, Ростислав Котерлін, Андрій Сагайдаковський, Євген Равський, Сергій Попов, Ірина Озарінська, Дмитро Ерліх, Олексій Сай, Станіслав Волязловський, Богдан Перевертун.

Програма:

29.04 – Відкриття виставки сучасного мистецтва

– показ фільмів (знятих за творами В.Шекспіра, біографічних, документальних)

Спільно з Британською радою в Україні.

– дитячий конкурс «Шекспірартбук», спільно з «Дитячою лабораторією» Малої галереї Мистецького Арсеналу.

– Освітня програма (творча лабораторія, лекції, майстер-класи)

17.05 – Ніч містерій в Арсеналі (музика та перформанси).

24.05 – Спектакль «Гамлет» у постановці Шекспірівського театру «Глобус» (Лондон)  у рамках світового туру, присвяченого 450- річчю В.Шекспіра.

День