У Межигір’ї знайшли “Кобзар” ХІХ ст., який Ющенко подарував Януковичу (ФОТО)

На виставці “Кодекс Межигір’я”, де представлені речі з резиденції колишнього президента Януковича, знайшли дарунок Ющенко. Про це Еспресо.TV повідомив Іван Мельничук, художник та один з організаторів експозиції.
*

 

За його словами, в “Кобзарі” Тараса Шевченко 1890 року формату А2 була знайдена візитівка Віктора Ющенко, колишнього президента України.

“Очевидно, коли Ющенко дарував цю книгу думав, що Янукович зацікавиться Україною”, – вважає Мельничук.

 

Крім того, за його словами серед дарунків Януковича були знайдені презенти від Віктора Пшонки, екс-генпрокурора України та мільярдера Вадима Новінського. Але більшість дарунків ідентифікувати, на жаль, не вдалося.

 

Нагадаємо, що з 26 квітня по 27 липня в Національному художньому музеї працюватиме виставка “Кодекс Межигір’я”.

 

На експозиції в Нацмузеї будуть виставлені предмети, знайдені в Межигір’ї, та цікаві з погляду мистецтва – стародруки, скульптури, ікони, живописні твори, посуд, предмети інтер’єру, колекційна зброя та сувеніри, які були знайдено у помешканні Януковича та Пшонки.

 

У музеї зазначають, що серед знахідок виявилися як унікальні твори, так і відвертий несмак і підробки. За рішенням групи експертів-музейників та організації “Блакитний щит”, що займається захистом творів мистецтва під час конфліктів у різних країнах, знахідки з Межигір’я були передані в Нацмузей.

espreso.tv