Більше третини українців підтримують українську як єдину державну мову

*37,3% українців вважають, що українська мова має бути єдиною державною, а російська – використовуватися на побутовому рівні, як і інші мови нацменшин.

 

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень “СОЦИС”, Київським міжнародним інститутом соціології, соціологічною групою “Рейтинг” та Центром Разумкова на замовлення Комітету виборців України.

 

Згідно з результатами дослідження, ще 31,7% виступають за те, щоб українська мова була державною, а російська – офіційною в деяких регіонах України, за дві державні мови виступають 28,9% опитаних, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

 

Дослідження показало, що 59,4% респондентів вважають, що Україна і Росія повинні бути незалежними, однак дружніми країнами, з відкритими кордонами і без віз.

 

30,8% опитаних зазначили, що відносини між Україною і Росією повинні бути такими ж, як і з іншими країнами – з кордонами і візами, 4,8% – за об’єднання двох країн в одну державу, ще 5,1% не відповіли на питання про відносини між Україною та Росією.

 

Дослідження проводилося 9-16 квітень 2014 року, було опитано 6200 респондентів старше 18 років. Статистична похибка вибірки – не більше 0,8%.

INSIDER

  • Ян

    Как-то уживаются неск языков в Канаде,Швейцарии,Бельгии…Просто надо стать поинтеллигентней,поумней и терпимее