Презентували книгу про війну українських селян проти влади Москви

*Світ побачили книга спогадів “Медвинське повстання” та диск визвольних пісень ХХ століття, створений студією “Рутенія” та історичним клубом “Холодний Яр”.

 

Зокрема, у будинку Національної спілки письменників, в Києві, відбувся творчий вечір письменника-історика Романа Коваля, 55 років.

 

“Разом із краєзнавцем Петром Гогулею ми видали цю книгу про одну із звитяжних сторінок нашої історії”, – зазначив Коваль.

 

У книзі розповідається про антибільшовицьке повстання 1920 року в с. Медвині на Київщині та боротьбу повстанського загону в 1921 році. Вона містить 25 історичних світлин, більшість з яких публікується вперше.

 

“У час нинішньої війни з Москвою радимо читати саме такі книжки — про боротьбу проти неї наших дідів і прадідів у 1917 – 1920-х роках. Ми маємо вивчати наші помилки, згадати наші перемоги і вшанувати “незлим тихим словом” полеглих за свободу рідного краю”, – наголосив письменник.

 

Крім того, було презентовано диск “Пісні Визвольної боротьби ХХ ст.”. У нього увійшли пісні часів Першої світової війни, доби УНР, Карпатської України, Української повстанської армії, дивізії “Галичина”. Співають їх відомі українські виконавці: Кость Єрофеєєв, Тарас Компаніченко, Григорій Лук’яненко, Тарас Силенко, Сергій Василюк, Василь Лютий, Едуард Драч, гурт “Рутенія” та інші.

Gazeta.ua