Український фільм мовою глухонімих змагатиметься за приз у Каннах

*Фільм Мирослава Слабошпицького “Плем’я” – учасник конкурсної програми Каннського кінофестивалю “Тиждень критики”. Офіційний сайт фестивалю напередодні оприлюднив фільми-учасники.

 

Також “Плем’я” буде боротися за офіційний приз “Золота камера”, який вручається за кращий дебют Каннського фестивалю. Це перша повнометражна картина режисера Мирослава Слабошпицького. Картина повністю знята на жестовій мові глухих. Це історія дорослішання, історія про любов і про те, як глухонімий підліток намагається увійти у доросле життя в жорстокому світі. 

Також в Каннах буде і новий документальний фільм режисера Сергія Лозниці про події в Україні. “Майдан” покажуть у спеціальній програмі фестивалю.

 

У цьому році один з найпрестижніших кінофестивалів пройде 14-25 травня. Відкриють його картиною Олів’є Даана “Принцеса Монако”, головну роль в якій виконала Ніколь Кідман. “Принцесу Монако” покажуть поза конкурсом.

 

Каннський кінофестиваль проводять щорічно з 1946-го на Лазурному березі у Франції. Він належить до числа найпрестижніших фестивалів світу. У цьому році журі очолить Новозеландський режисер Джейн Кемпіон. Вона єдина жінка-режисер в історії Каннського фестивалю, яка двічі отримала нагороду “Золоту пальмову гілку” за короткометражний фільм “Вправа в дисципліні” (An Exercise Discipline in – Peel) в 1986 році за картину “Піаніно” в 1993 році.

Gazeta.ua