Українську гімназію Сімферополя не чіпатимуть до кінця року

*Програма навчання в Українській школі-гімназії в Сімферополі до кінця року змінена не буде. Про це заявила міністр освіти, науки та молоді Республіки Крим Наталія Гончарова.

 

За її словами , з наступного року батьки самі зможуть вибрати мову навчання для своїх дітей з трьох державних у Криму.
“Відповідно до прийнятої Конституції РК, державними мовами є російська, українська і кримськотатарська, тому забороняти батькам обирати для своїх дітей мову навчання ми не маємо права. Я не виключаю, що скоро в школі з’являться класи з російською та кримськотатарською мовами навчання”, – сказала міністр.

 

Гончарова повідомила, що вибір мови буде доступний для учнів 1-9 класів, тоді як в 10-11 класах обов’язковою мовою навчання буде російська.
При цьому міністр зазначила, що російська мова буде обов’язковою для вивчення в кожному класі, тоді як українська і кримськотатарська мови будуть викладатися факультативно, залежно від бажання батьків.

 

Гончарова також повідомила, що розглядом заяв займатиметься моніторингова група за участю представників Міністерства освіти Криму, управління освіти Сімферопольської мерії, вчителів гімназії і, можливо, батьків. При цьому статус і назва школи залишаться колишніми, передає Кримінформ.

 

Як повідомлялося раніше, місцева “самооборона” змусила директора української гімназії Сімферополя звільнитися.

15 минут