Театр російської драми переіменують через конфлікт з Росією

Театр російської драми імені Лесі Українки збираються переіменувати. Про це в своєму блозі на “Українській правді” написав народний депутат Олександр Бригинець. До такого рішення прийшли під час засідання комісії з питань культури та туризму при КМДА. “Парадоксальна назва – театр РОСІЙСЬКОЇ драми імені Лесі УКРАЇНКИ – давно бентежила інтелігенцію. А сьогодні, коли стосунки з Росією є відверто ворожими, настав час розставити все на свої місця. А оскільки російський народ – це зовсім не те, що президент Путін, ми вирішили назвати київський театр російської драми на честь тих, хто по-справжньому реперезентує велику російську культуру – групи PussyRiot”.

pussy_riot

“Дівчата з Pussy Riot показали себе сміливими, відважними. Вони не йдуть на компроміси з совістю. Саме такою ми хочемо бачити теперішню Росію. Вони показали приклад? як можна не боятись режиму. Їхня назва асоціюється з протестом,” – йдеться у повідомленні. Також Бригинець додає: “Варто нагадати, що Леся Українка боролася за українську культуру. Її ім’ям назвемо інший театр”.

Із назвою “Театр російської драми імені прогресивної формації  Pussy Riot” категорично не погоджується художній керівник театру Михайло Резніковоч. Він вважає, що така назва буде відлякувати постійну аудиторію театру (це особи з категорії 50+), яка не готова до радикальних і гучних назв. Проте колектив театру налаштований більш лояльно до зміни назви, вони вважають, що це не головне – головне якість спектаклів.

Рішення про перейменування буде прийнято сьогодні, 1/04/2014, колективом театру спільно з комісією з питань культури.

Друг Читача

 • Олександр Рущак

  Як повідомив у своєму блозі на «Українській правді» народний депутат Олександр Бригинець, комісія з питань культури і туризму при Київській міській держадміністрації пропонує, з огляду на російську інтервенцію, перейменувати Театр російської драми імені Лесі Українки.
  Думаю, що навіть в умовах російської інтервенції ця ідея нікчемна, безлузда, і ще в більшій мірі антиукраїнська, ніж і антиросійська. Сподіваюся, у керівництва міста на більш високому рівні вистачить розуму зупинити рішення групи дурнів з тієї комісії, котрі невідомо з якого дива примазалися до культури.
  Справжня російська інтелігенція — це не та блюдолизна холуйська зграя, яка підписувала листи на підтримку розбійницьких дій Путіна. Справжня російська інтелігенція — це та демократична інтелігенція, котра є «сіль і совість російської нації». Саме вона, незважаючи на переслідування і гоніння авторитарної влади у себе в Росії, активно підтримала український Майдан, стала разом з нами на захист свободи і людської гідності. Така російська інтелігенція як у самій Росії, так і у нас в Україні немає нічого спільного з шовіністськими путіноїдами і агресорами. Згадаймо, наприклад, блискучі виступи Ади Роговцевої на підтримку Майдану. Погляди Ади Роговцевої поділяють багато її колег. У цей важкий для України час своєю громадянською позицією вони довели, що театр не тільки має право, але має також і моральний обов’язок з гідністю і гордістю носити всисоке звання Київського Театру російської драми імені Лесі Українки.
  Спасибі тобі, прекрасний Театре!
  А на дурнів наших ми знайдемо управу…