Театр російської драми переіменують через конфлікт з Росією

Театр російської драми імені Лесі Українки збираються переіменувати. Про це в своєму блозі на “Українській правді” написав народний депутат Олександр Бригинець. До такого рішення прийшли під час засідання комісії з питань культури та туризму при КМДА. “Парадоксальна назва – театр РОСІЙСЬКОЇ драми імені Лесі УКРАЇНКИ – давно бентежила інтелігенцію. А сьогодні, коли стосунки з Росією є відверто ворожими, настав час розставити все на свої місця. А оскільки російський народ – це зовсім не те, що президент Путін, ми вирішили назвати київський театр російської драми на честь тих, хто по-справжньому реперезентує велику російську культуру – групи PussyRiot”.

pussy_riot

“Дівчата з Pussy Riot показали себе сміливими, відважними. Вони не йдуть на компроміси з совістю. Саме такою ми хочемо бачити теперішню Росію. Вони показали приклад? як можна не боятись режиму. Їхня назва асоціюється з протестом,” – йдеться у повідомленні. Також Бригинець додає: “Варто нагадати, що Леся Українка боролася за українську культуру. Її ім’ям назвемо інший театр”.

Із назвою “Театр російської драми імені прогресивної формації  Pussy Riot” категорично не погоджується художній керівник театру Михайло Резніковоч. Він вважає, що така назва буде відлякувати постійну аудиторію театру (це особи з категорії 50+), яка не готова до радикальних і гучних назв. Проте колектив театру налаштований більш лояльно до зміни назви, вони вважають, що це не головне – головне якість спектаклів.

Рішення про перейменування буде прийнято сьогодні, 1/04/2014, колективом театру спільно з комісією з питань культури.

Друг Читача