Мінкульт поверне Шевченку його справжнє прізвище – Товстик

*У Міністерстві культури України хочуть дати Тарасу Шевченку нове прізвище, про це вчора на брифінгу заявив міністр культури Євген Нищук, передає Інтерфакс.

 

До такого рішення у міністерстві дійшли після ознайомлення з роботою відомого шевченкознавця М.Лисенка, який дослідив генеалогічне дерево Кобзаря. Виявилось, що його справжнє прізвище Товстик. Прадід Тараса Григоровича, запорізький козак Товстик, взяв прізвище дружини Шевченко, щоб сховатися від переслідувань російською владою.

 

В Мінкульті вирішили, що варто повернути справжнє прізвище картинам, які раніше були підписані “Тарас Шевченко”, усі вулиці, сквери, парки, проспекти, бульвари, площі будуть перейменовані. І навіть найпопулярніша Шевченківська премія тепер стане премією ім. Тараса Товстика. Під псевдо “Шевченко” залишиться тільки літературна творчість Кобзаря – адже кожен автор має право обирати псевдо, і театр опери та балету, оскільки Тарас Шевченко, як відомо, любив співати і танцювати.

 

“Ми не маємо права приховувати це від спільноти, українці мають знати правду. Тарас завжди боровся за правду. Для нас самих це шокуючий факт, але тому є підтвердження. Ми опублікуємо роботу пана Лисенка на сайті міністерства, щоб з нею могли ознайомитись всі охочі”, – коментує Нищук.

 

На пам’ятниках та меморіальних табличках поки що прізвище Кобзаря будуть писати як подвійне – Шевченко-Товстик, щоб туристи не плуталися. Міністерству освіти Нищук буде рекомендувати писати в підручниках “Тарас Товстик-Шевченко”, щоб діти поступово звикали. А ті, хто піде до школи в цьому році вже будуть знати тільки Тараса Товстика, але не Шевченка.

1.04.2014.