У Тернополі з’явилася книга-бандура

*Унікальну книгу у вигляді бандури створили у Тернополі. У такий “музичний інструмент” працівники Тернопільської бібліотеки № 4 для дорослих помістили поезію Кобзаря. Свій оригінальний Артбук “На струнах душі Кобзаря” присвятили 200-річчю з дня народження великого поета.

 

Грати на цьому незвичайному музичному інструменті не зможе ніхто. Він не має справжніх струн, виготовлений з фанери і бамбука. А ось заглянути в його середину дуже просто. У Артбук з розмірами 64 на 41 см є не тільки вірші Тараса Шевченка, але і його вишитий портрет, портрет з кавової гущі і ще багато цікавого.

 

“Цього року буде 200-річчя Шевченка. Захотілося зробити щось оригінальне, чого не було раніше”, – розповідає завідувачка бібліотеки Світлана Козелко. – “Залучили до цього весь колектив, ще й волонтерів запросили. Навіть у блозі написали, щоб тернополяни знали про цей проект і всі охочі могли взяти участь”.

 

У результаті над створенням Артбук працювали одинадцять осіб: четверо працівниць бібліотеки і сім помічників. Допомагали цілими сім’ями.

 

“Ми подумали, що така бандура буде до речі в нашому етноцентрі, що діє в бібліотеці. Але не знали, хто нам зробить цей музичний інструмент. Я попросила свого чоловіка, щоб він зробив макет. А далі, радячись, всі разом створювали цей Артбук. Бандуру можна було замовити у супермайстрів, вони, напевно, зробили б це професійніше і красивіше. Але ми вклали свою душу в цей проект. Роботу почали наприкінці листопада, а закінчили в лютому. Бувало, що починали працювати над сторінкою і забували про час. Робочий день закінчується о 6 вечора, а ми сиділи до 9-10 години, а потім ще забирали додому і допрацьовували. Так що до процесу його створення долучалися цілими сім’ями”, – усміхається Світлана Степанівна.

 

У Артбук 9 листів щільного паперу, схожою на оксамит. Відкривається він за допомогою стрічки.

 

“Усім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли”, – зачитує одну з цитат з вірша Шевченка завідувачка бібліотеки.

 

В обробці кожної сторінки використані різні техніки: вишивка, стрічки, серветки, малюнки, квіллінг. Є навіть декор для шпалер і декорований під “міні-кобзар” блокнот.

 

“Замість клею використовували подвійний скотч. А так як гортати сторінки в бандурі було важко, придумали використовувати для цього стрічку”, – згадує Світлана Козелко.

 

Вона приносить цілу коробку з матеріалами, що залишилися після роботи.

 

“Досі зберігаємо те, що не увійшло до цього Артбуку. Все необхідне купували в канцелярському магазині, загалом витратили 250 гривень. Душа радіє, тому що ми зробили те, що любимо. Тепер думаємо, що краще: створити другий том нашого креативного “Кобзаря” в бандурі, або ще один, але вже інший “музичний інструмент”, – резюмує Світлана Степанівна.

Newsru.ua