У Києві «ремонтуватимуть» Шевченка

*4 березня 0 19-00 в Домі освіти та культури «Майстер Клас» відбудеться вечір-перформанс «100 років футуризму. Ремонт Шевченка».

 

Ця мистецька акція присвячена 100-річчю українського футуризму, який почався із виходом першої футуристичної збірки Михайля Семенка «Дерзання» (1914).

 

Михайль заснував футуризм разом із двома художниками – своїм братом Базилем Семенком і Павлом Ковжуном, організувавши групу і видавництво «Кверо». Київські книгарні відмовлялись продавати книжку, у передмові-маніфесті до якої були слова «Я палю свій «Кобзар». Книга вийшла незадовго до 100-річного ювілею Тараса Шевченка, святкувати який заборонила імперська влада. Тоді ж вибухнули масові демонстрації студентів проти цієї заборони, на придушення яких кинули загони поліції. Так почався український футуризм.

 

Про що йшлося Семенкові, коли він посягнув на святиню – Кобзар? Чи щось змінилося з того часу? І чи зараз нам потрібен ремонт Тараса Шевченка?

 

На це відповідь знайдуть сучасні митці – поети, художники. Вони прийдуть не самі, а зі своїми старими друзями-поетами, яким уже по сто і більше років. Вони читатимуть вірші, малюватимуть на обличчях, як їхні колеги 100 років тому. І вони підремонтують 200-літнього дідуся Тараса Григоровича. По-футуристичному.

 

Ремонтують:

Андрій Підпалий

Олег Коцарев

Любов Якимчук

Богдан-Олег Горобчук

Павло Коробчук

Вано Крюгер

Ярослав Гадзінський

Олена Герасим’юк

Мирослав Лаюк

Олександр Моцар

Оля Мальченко

 

Старші поети:

Михайль Семенко

Кость Буревій

Андрій Чужий

Ґео Шкурупій

Ґео Коляда

Василь Хмелюк

Михайло Лебединець

Микола Бажан

Юрій Палійчук

Олекса Влизько

Давид Бурлюк

 

Малюють:

мистецька група «Salve»

Вовченя

Ная Іващук

Ада Лівенцева

Ольга Толок

 

4 березня, 19-00

«Майстер Клас», метро Арсенальна, вул. Лаврська, 16 А

Вхід вільний.

Ідея та координація – Любов Якимчук,

+38 097 797 85 95, sonzecolor@gmail.com

Друг Читача