Майдан розійдеться після того, як створять “народний уряд” – Забужко

*Відома українська письменниця Оксана Забужко переконана, що Майдан може розійтись лише тоді, коли створить свій постійно діючий орган контролю за владою. Про це вона розповіла у коментарі Gazeta.ua. 

За її словами, така комісія має представляти всі волонтерські служби Майдану, що склались і працювали за ці три трагічні місяці української історії ефективніше від будь-якої з українських влад за 23 роки – медичну, юридичну, “Самооборону”, інформаційно-культосвітню, тощо.

 

“Це й буде свого роду “народний уряд”, який зможе цілком дієво контролювати черговий “старий-новий” уряд олігархічної республіки. Тільки тоді є шанс на ті зміни, задля яких стояв Майдан і лилася кров мучеників, – шанс на світло в кінці тунелю: на поступовий, крок за кроком, вихід із того порочного кола мафіозної держави, з якого Україна все ніяк не може вибратися”, – переконана письменниця.

 

Також письменниця впевнена, що всі ресурси для створення такої комісії в Майдану є, зокрема, і шанси на те, щоб вибороти для неї законодавчий статус.
За її словами, в цю боротьбу має включитись все українське суспільство, “поки травматичний шок нації ще не виходить переконвертувати в передвиборчий “пі-ар на крові”.
Щодо подальших реформ у загальноукраїнському контексті, то Забужко рекомендує змінювати країну згідно з трьома базовими європейськими цінностями: верховенства права, прав людини та відділенням світської влади від духовної (ніякого “культу лідерів”!).

 

“Це довгий шлях – але покоління, якому належить його пройти й збудувати нову, справді незалежну й демократичну Україну, вже пройшло гартування Майданом. Ми побачили, на що ми здатні, і багато чому навчились. І все у нас вийде, обов’язково, – тільки не зупиняймось на цьому шляху”, – закликає Забужко.

Gazeta.ua