Львівське видавництво надрукує книгу російською на знак протесту проти скасування закону про регіональні мови

*“Видавництво Старого Лева” надрукує свою першу за 11 років російськомовну книгу на знак протесту проти “поспішних і непродуманих рішень нової влади”. Про це написала головний редактор видавництва Мар’яна Савка на своїй Фейсбук-сторінці, повідомляє Еспресо.TV.

 

“Ви вже й так робите купу дивних кроків. Ви серед перших своїх рішень скасували закон про мови – і тим збурили величезну кількість суспільства, нормальних хороших російськомовних людей – які так само виборювали свою країну, як носії української”, – звернулась вона до політиків.

 

Савка зазначила, що “Видавництво Старого Лева” ніколи не друкувало книги російською мовою, захищаючись таким чином від натиску російського книжкового ринку.

 

“Зараз же обіцяю вам як видавець, що наступна книга, яку ми візьмемо в роботу, – буде книга російською мовою. Поважаю право кожної людини висловлювати свої думки рідною мовою – хоч на суахілі. Висловлюю свою глибоку повагу до кожного російськомовного громадянина нашої країни, хто захищав нашу честь, нашу незалежність і право бути людиною, – написала видавець.

 

За існуючою інформацією , однією з наступних книжок видавництва буде книжка одеситки Зої Казанжи “Если бы я была…”.

 

Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада відмінила мовний закон, що надавав російській мові статус регіональної”.

espreso.tv