Творча еліта висунула критерії для кандидатури на посаду міністра культури

*Діячі культури, активісти Євромайдану підготували петицію з вимогами для кандидатури до майбутнього міністра України, звернену до депутатів ВР. Олександра Коваль, президент ГО “Форум видавців”, один з ініціаторів підготовки цієї петиції запрошує громадськість активно долучитись до підписання документу: “Запрошую вас підписати петицію щодо критеріїв, які ми висуваємо до людини, яка очолить Міністерство культури. Я, як і 50 інших ініціаторів, вірю, що народні депутати мають прислухатися до наших вимог”.

Підписати петицію можна ТУТ

Повний текст петиції подаємо нижче.

 

Депутатам Верховної Ради України

VII скликання

22 лютого 2014р.

 

Шановні депутати Верховної Ради України!

 

Ми, представники професійної спільноти в царині культури, усвідомлюючи і розділяючи із суспільством високий рівень очікувань, пов’язаних із процесом перезавантаження суспільно-політичних відносин в нашій державі, а також беручи до уваги значення і вагомість процесу формування нового Уряду України, твердо наполягаємо:

 

У культурі назріли реформи. Відтак, зараз як ніколи важливо і необхідно керуватися прозорими й обґрунтованими критеріями при призначенні фахівця на посаду міністра культури України.

 

Лише зрозумілі критерії, які підтримує і з якими погоджується фахове середовище, експертна спільнота і громадськість, разом з представниками законодавчої та виконавчої влади, дозволять прийняти ефективне кадрове рішення й уникнути численних помилок минулого.

 

Необхідно взяти до уваги негативний досвід останнього десятиліття, коли на посаду міністра культури України призначали або бюрократів радянського зразка, або лояльних до влади митців без управлінського досвіду. Такі міністри були нездатними зрозуміти ані потреб сфери культури, ані викликів, що стоять перед нею, ані цінності культури для загального суспільного розвитку, ані того, що сфера культури є важливим чинником економіки і потужним роботодавцем: від її злагодженої діяльності залежить добробут значної частини громадян.

 

Зважаючи на це, кандидатура міністра культури України мусить відповідати таким критеріям:

 

● Тривалий досвід впровадження інновацій та ефективного управління в царині культури: створення і/або управління культурними інституціями, програмами, довгостроковими проектами, вагомими для культурної спільноти і/або аудиторій культури.

● Обізнаність із європейським досвідом розвитку культури та культурної політики, що має бути засвідчене відповідними публікаціями або освітою, практичною діяльністю, участю в аналітичних проектах тощо.

● Реноме чесного управлінця та довіра професійної спільноти.

● Відсутність попереднього досвіду держслужби.

● Кандидат повинен публічно задекларувати власну волю до реформування галузі культури, впровадження принципів демократії, прозорості та громадського контролю діяльності ввіреного йому  міністерства.

 

Закликаємо до розуміння того факту, що культура поряд із освітою відіграє ключову роль у формуванні державотворчих цінностей суспільства та його ідентичності. Саме культура визначає, як суспільство мислить, діє та бачить своє майбутнє.

 

Сфера культури є надзвичайно резонансною і помилка тут коштуватиме надзвичайно дорого.