Назвали кращі книжки про музику

*Редакція Buro 24/7 Україна вибрала 7 кращих книжок про музику і розповіла, чому варто прочитати кожну з них:

Стів Ноппер “Appetite for Self-Destruction” (Блиск і злидні музичного бізнесу)

Хроніка злетів і падінь звукозаписної індустрії. Книжка побудована на 230 інтерв’ю з людьми, які вирішували, що продавати і кому скільки платити. Це історія музичного бізнесу останніх сорока років.

 

Джон Севідж “England’s Dreaming” (Фундаментальний аналіз панк-культури, Jon Savage)

Історико-культурне дослідження про панк, викладене здебільшого через біографію Малкольма Макларена та учасників Sex Pistols.

 

Білл Брюстер, Френк Броутона “Last Night A DJ Saved My Life” (Історія професії від двох американських діджеїв)

Брюстер і Броутона недвозначно заявляють: за всі важливі події у галузі поп-музики в ХХ столітті відповідальний діджей, це він придумав слово “рок-н-рол”, доніс музику чорних до білого населення, це завдяки йому на світ народився хіп-хоп. Книжка вийшла наприкінці 90-х, так що інформацію про пригоди діджеїв в цифрову епоху тут шукати безглуздо, зате автори вкрай вражаюче оспівують епоху диско, тим самим передбачаючи ренесанс жанру в нульові.

 

Льон Браун “Meetings with Morrissey” (Морріссі в розрізі)

Вперше на концерті The Smiths Браун побував в 1983-му, коли про них тільки починали говорити; Браун був першим журналістом, з яким Морріссі поговорив, коли група розпалася; між цими подіями і після них вони теж багато спілкувалися. Браун з’ясовує з чого складається талант і образ найяскравішого і найбільш суперечливого англійського співака останніх 30 років.

 

Аян Макдональд “Revolution in the Head” (Історія пісень The Beatles)

Історія пісень гурту The Beatles – аналіз близько двохсот речей: що, де, з ким, коли, навіщо, як було складено і записано. Одночасно – дослідження композиційного боку творів. Написано досить непростою мовою; втім, наприкінці додається словник музичних термінів.

 

Ірвін Часід “Songs in the Key of Z” (Головний путівник аутсайдерською музикою)

Часід скрупульозно розбирає ним же виявлений феномен людей, які складали музику проти всіх правил, – найчастіше любителів,  які про ці правила просто не знають. Основна частина книжки – історії життів двох десятків таких музикантів.

 

Майлс Девіс “Автобіографія” (Спогади видатного трубача в історії джазу)

Геніальний мізантроп переказує свою біографію: важкий характер, сварки з мамою, шкільний оркестр, знайомство з Паркером, Гіллеспі, Колтртейном, кокаїном, жінками, героїном і ще раз жінками, роки самітництва в стані зміненої свідомості, просвітлення. Медичні подробиці невіддільні від головного в житті Майлса, тобто, власне, музики: тут можна знайти і секрет, який Девісу передав перший учитель, і подробиці Kind of Blue, і нескінченний перелік творчих ідей.

ІА ПРО