Яценюк і Тягнибок розроблять новий закон про мови

*Вони зазначають, що після скасування чинного мовного закону повноцінно відновлюється дія ст. 10 Конституції України, яка гарантує вільний розвиток інших мов.

 

Народні депутати Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок пропонують розробити новий закон про мови, замість скасованого “мовного закону” Ківалова-Колесніченка.

 

“Треба розробляти новий законопроект, треба йти по шляху національної єдності, по дорозі єдиної української держави, де захищені всі нації, всі мови. Ніхто нікого ніколи ділити не буде, на відміну від наших політичних опонентів”, – заявив Яценюк.

 

Він підкреслив, що після скасування чинного мовного закону повноцінно відновлюється дія ст. 10 Конституції України, яка гарантує вільний розвиток інших мов, і єдина окрема згадана там мова, окрім української – російська: “Нагадаю, ст. 10 Конституції України єдина мова, крім української, яка вказана і яка є мовою національного спілкування – це російська”.

 

За словами Яценюка, також відновлюється чинність попереднього закону України про мови.

 

Підтримав колегу і Тягнибок, який заявив, що попередній закон був прийнятий з порушенням Конституції.

 

“В даному випадку мова йшла тільки про одне, що цей закон був прийнятий з порушенням Конституції. Я тільки що говорив з представниками національних меншин… і ми домовилися, що оскільки цей закон зараз скасовано, діє закон про мови в редакції 1989 року. Цей фактично радянський закон і нам разом з представниками всіх національних меншин, в тому числі, які представлені в парламенті, необхідно буде найближчим часом прийняти новий закон про мови в Україні, який буде задовольняти всіх”, – сказав Тягнибок, виступаючи у Верховній Раді в неділю.

 

Нагадаємо, у неділю, 23 лютого, Верховна Рада скасувала закон про основи державної мовної політики від 3 липня 2012 року авторства регіонала Вадима Колесніченка. За відповідний законопроект проголосували 232 народні депутати, пише Українська правда.

112.ua