Письменники вимагають заборони компартії

kompartiaЗАЯВА УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ

Події останнього тижня зірвали маску лицемір’я з державної влади та незаперечно засвідчили її повне банкрутство. Остаточно дискредитував себе на посаді президента Віктор Янукович, фінал кар’єри якого позначений сотнями убитих у Києві та інших містах України, пролитою кров’ю тисяч повстанців, терором силових структур і найманців-бандитів проти активістів Майдану, журналістів, мирних громадян. Не можуть бути прощені криваві злочини кримінального режиму. Перейдено останній рубіж, за яким антинародна, антиукраїнська влада, узурпована Януковичем, не має жодного права вважатися легітимною. Повернення до Конституції 2004 року залишає за ним повноваження глави держави на непевний час. Це, на наш погляд, є абсолютно неприпустимим, оскільки несе пряму загрозу стабілізації суспільного становища, виходу країни з економічного колапсу, демократизації і забезпеченню істинного народовладдя.

На руках Януковича надто багато людської крові, аби йому й надалі довіряти президентську гілку влади. На його місці порядна й совісна людина уже б заявила про свою відставку і просила не гарантій подальшої власної безпеки, а пробачення за вчинені злочини. Разом з ним те саме має вчинити його численна обслуга на керівних посадах, яка сліпо й по-рабському насаджувала в країні «порядок» за донецькими кримінальними зразками. Відповідальність за сподіяне режимом повинна понести партія регіонів та її бойовий загін – парламентська фракція, що законодавчо забезпечувала створення необмеженого автократизму свого патрона.

Вимагаємо люстрації на всіх рівнях державного апарату з метою очищення його та заміни новими кадрами фахівців-патріотів. Наполягаємо на забороні комуністичної партії, корумповані лідери якої не засудили безпрецедентні репресії та геноцид українського народу з боку більшовизму, а в останні роки були мовчазними учасниками злочинів диктатури. Нині вони цинічно розводяться про те, ніби сьогоднішній Майдан – це війна олігархічних кланів за владу в Україні.

Нас глибоко обурює повний провал підготовки до 200-річного ювілею Тараса Шевченка. Україна мала унікальний шанс об’єднати різноликі її частини на ґрунті заповітів Великого Кобзаря, донести до світу його всепланетарні гуманістичні ідеї, утвердити авторитет великої європейської держави, що дала людству унікального поета й мислителя. Натомість проголошений рік Тараса Шевченка заплямовано демонічним сценарієм війни влади проти власного народу. Ми вимагаємо: геть закривавлені руки ката від святого імені Кобзаря! Янукович не має найменшого морального права ставити свій підпис під будь-яким документом, пов’язаним з іменем Шевченка, зокрема й на дипломах цьогорічних лауреатів Національної Шевченківської премії.

Ми, українські письменники, завжди були й залишаємося з народом. Пишаємося його героїчними синами, що полягли на Майдані за Україну. Слава їм і слава Україні!

 

Юрій МУШКЕТИК

Роман ІВАНИЧУК

Юрій ЩЕРБАК

Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ

Любов ГОЛОТА

Володимир ПАНЧЕНКО

Віктор БАРАНОВ

 • Alex

  Добрый Вам день Россияне.
  Вынужден обращаться к Вам таким способом, через сеть. Живу я в Киеве, почти в
  центре. Не знаю сколько но знаю, что мои деды и прадеды, тоже Киевляни. Сердце
  кровью обливается, когда смотришь Ваш телевизионный канал “Россия
  24”. Чтобы не перечислять всё своё негодование, скажу просто. Нет слов, от
  той враждебности и откровенного извращения фактов в которых так ясно
  просматривается враждебность к Украинскому Народу. Для этих нелюдей, вся
  террироия, что от Киева и до Западных границ, это всё “Бендеры” Это
  все “Экстимисты”. Как можно называть людей, которых в Украине больше
  восьмидесяти процентов Украинской нации, которые хотят разговаривать своим
  языком, которые хотят иметь в Украине свою власть, а не наполовину Русскоговорящих.
  Ничего против иных национальностей, но имейте же совесть. Не нужно даже
  пытаться навязывать в чужом доме свои правила жизни! Думаю, вы не хотите иметь
  половину Думы, Украинских коррупционеров? Хочу убедить Вас, в Киеве сегодня,
  тишина и порядок, как никогда. По ночам по улицах ходит милиция, как при СССР,
  с представителями от народа, т. е. те же самые “дружинники”.
  Верховная Рада работает в рабочем режиме и при отсутствии президента, является
  единственным органом власти. Что Вы все от нас хотите? имейте же хоть каплю
  совести! Занимайтесь своми проблемами. Уверен, у Вас их на много больше чем у
  нас. Всех благ Вам родные.