Найбагатший письменник світу почав фінансувати книгарні

attersonПисьменник Джеймс Паттерсон перерахував першу чверть з обіцяного мільйона доларів незалежним книжковим магазинам.

Виконуючи обіцянку, дану в 2013 році, один з найбагатших письменників світу, Джеймс Паттерсон, роздав $267 тисяч невеликим книжковим магазинам США .

Автор детективів про Алекса Кросса оголосив про своє бажання підтримати незалежних книготорговців в серпні минулого року. Був створений сайт, на якому охочі отримати гранти книготорговці могли подати заявку, а читачі могли номінувати свої улюблені книжкові магазини. Крім того, Паттерсон проконсультувався з іншими письменниками про те, які незалежні книжкові магазини варто підтримати, навіть якщо вони не подадуть заявки.

Перший транш фінансової допомоги від Джеймса Паттерсона отримають 54 книжкових магазини по всій країні, а також Асоціація незалежних книготорговців Північній Каліфорнії. Середня сума гранту складає від $2000 до $ 15000.

У телефонній бесіді з Publisher’s Weekly Джеймс Паттерсон підкреслив, що це лише перший раунд фінансування та що книготорговці можуть продовжувати подавати заявки: «Заявка надзвичайно проста і займає півсторінки. Це не так складно як подавати заявку на вступ до Гарварду. Немає жодних хитрощів. Так що заваліть нас заявками. Єдина вимога – ваш магазин повинен реалізовувати перспективну бізнес-модель, і в ньому повинен бути відділ дитячої літератури».

Своїми діями Паттерсон намагається подати приклад іншим письменникам і громадським діячам США. Він – запеклий прихильник політики «зроби сам» і вважає за краще не чекати від держави допомоги: «Майбутнє американських книг під загрозою. Відвідувачів книгарень стає все менше. Діти читають дедалі менше книжок. Я хочу пролити на це світло і привернути увагу до цих непростих часів. Уряд же буде захищати автомобільну та банківську галузі, а про книжки не подбає».

Всі заявки Паттерсон читає особисто. Серед одержувачів допомоги – книжковий магазин Book Revue з Лонг-Айленда, якому потрібно прийти до тями після «майже апокаліптичної зими» і Hicklebee’s з Сан -Хосе (штат Каліфорнія), який потребує більш сучасної комп’ютерної системи.

Деякі заявки подані на розширення проектів, які вже існують. Цікаво, що ініціатива з роздачі мільйона доларів належить Паттерсону особисто, а не його видавцеві, Hachette Book Group. Останні лише висловили «підтримку» ініціативи на словах.

Згідно з рейтингом журналу Forbes, Джеймс Паттерсон є одним з найбагатших письменників у світі: у 2013-2013 році більше за нього заробила Е.Л.Джеймс .

Pro-books

  • Askander Lopatenko

    Бесполезно… дебилизм побеждает! Пока есть интернет – мозги не нужны)))