У 5 містах України пройдуть театральні воркшопи, присвячені подіям на Майдані

ТкатръЗ 13 по 16 лютого в п’яти містах України проходитимуть воркшопи “Театр діалогу”, присвячені подіям на Майдані.

Театр діалогу” – це документальний театр, в якому немає професійних акторів, в ньому грають зовсім різні люди, а спектакль – це переказ їхніх особистих історій.

Проект був ініційований групою активістів, що підтримують Майдан, для того, щоб по-новому поглянути на нинішні події та активізувати співпричетність людей до них. Він побудований на методиці “Театру пригнічених” – театру, який сприяє соціальним змінам, допомагає мобілізувати публіку і зробити її активним учасником суспільних процесів.

“Коли до Києва приїхав постановщик Ялмар Хорхе Жоффре-Айхорн і побачив, що тут відбувається, своїми очима, виникла ідея запросити режисерів з усього світу, щоб вони підтримали українців не лише на політичному, а й загальнолюдському рівні”, – каже одна з ініціаторів “Театру діалогу” Оксана Потапова.

На запрошення відгукнулися шість тренерів з Німеччини, Бельгії, США, Індії, Колумбії та Ірландії. А заявки на участь подали близько 180 чоловік.

“Усі тренери погодилися приїхати за свої гроші, – говорить Потапова. – Але ми все одно хочемо зібрати кошти, щоб оплатити їхні квитки хоча б по Україні “.

Під час триденних воркшопів учасники розповідатимуть свої історії, обговорюватимуть один з одним нинішні події і вчитися грати. З досвіду тренерів, трьох днів для цього цілком достатньо.

Підсумком проекту стане постановка, яка відбудеться цієї неділі, 16 лютого, в Києві, Донецьку, Чернігові, Чернівцях та Львові.

Українська правда. Життя

  • colonelmarch

    А что такое “воркшоп”?! Аналог этому действию в украинском языке есть?! Или мероприятие для майданщиков?