Опубліковано рідкісні архівні документи про лауреатів Шевченківської премії

*Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМУ) спільно з київським видавництвом «КЛІО» ( у рамках програми «Українська книга») підготували довідкове видання «Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів», яке приурочили до 200-річчя від дня народження Кобзаря.

 

У книжці подано короткі біографічні дані про 120 видатних вітчизняних митців, чиї особисті фонди нині зберігаються у ЦДАМЛМУ. На сторінках видання вміщено також рідкісні архівні фотографії відомих українських письменників, композиторів, музикантів, художників, акторів і кінорежисерів, титули номінованих на Національну премію книжок, літературно-музичні твори з автографами, ескізи, начерки тощо.

 

Відкривається довідник вступним словом голови Комітету з Національної премії України імені Т. Шевченка Бориса Олійника. Звертаючись до читачів, поет-академік, зокрема, зазначає: «Час рікою пливе. І ми, як змінні величини, теж минаємо. І тільки слово, яке у Бога, і від Бога, — вічне! У запропонованому збірнику «Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів» ви знайдете вельми цікаві факти і події, пов’язані з понад півстолітнім ювілеєм Національної премії України імені батька Тараса. Не так багато у країнах світу премій, яки відзначають здобутки духовної культури народів».

 

У книжці можна знайти рідкісні архівні документи, що стосуються життя і творчості таких лауреатів Національної премії, як Павло Тичина, Михайло Стельмах, Володимир Сосюра, Андрій Малишко, Олесь Гончар та багатьох інших класиків української літератури.

 

Працівники архіву-музею віднайшли  у фондах  цінні текстові й фотоматеріали та ґрунтовно розказують про зібраний у ЦДАМЛМУ за останні десятиліття величезний архів Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, простежують хронологію присудження премії.

День