У Києві презентували роман про українського Шерлока Холмса

*11 лютого у столичній книгарні “Є” презентували роман Владислава Івченка “Найкращий сищик імперії або Стовп самодержавства на службі приватного капіталу”. Це – продовження роману “12 справ Івана Карповича Підіпригори”, який Івченко написав у співавторстві із Юрієм Камаєвим.

 

“Все сталося випадково. Кілька років тому разом із Юрієм Камаєвим написали оповідання, в якому головним героєм був співробітник зовнішнього стеження царської охорони. Готове оповідання ми вивісили його на сторінці Гоголівської академії. Хтось із читачів у відгуках написав, що із задоволенням прочитав би роман про нашого персонажа. Вирішили розвивати цю тему. За 2, 5 роки роман про Підіпригору був готовий. На конкурсі “Коронація слова” він отримав третю премію. Тоді запропонував Юрі продовжувати. Він відмовився. Сказав, що бере тайм-аут у літературній творчості. Довелося писати самому”, – розповів Владислав Івченко.

 

“Над романом працював рік і 2 місяці. Працював на вихідних і вечорами”, – додав він.

 

Головний герой роману – приватний детектив Іван Карпович Підіпригора. Він живе на власному хуторі. Але часто звідти виїжджає, щоб розслідувати таємничі справи про вбивства, викрадення та пограбування.

 

“Якщо у першому романі Іван Карпович працює у царській охороні, то у другому він іде у відставку. Стає сам собі господарем. Мій герой – іронічний, має прекрасне почуття гумору. Дія роману відбувається у різних містах з 1910 по 1914 роки”, – поділився письменник.
Роман вийшов у столичному видавництві “Темпора”. Має 600 сторінок тексту.

 

“такої товстої книжки у мене не було. Коли у видавництві отримав книжку, приїхав додому і дістав “Музей покинутих секретів”. Ця книжка трохи товща, але моє вища. Тому можна сказати, що вони однакові за розміром. Якщо про якість ще можуть бути якісь питання, та за обсягом – ні”, – похвалився Владислав.

У книгарнях книжка коштує 76 грн.

Gazeta.ua