На барикадах створили “Мистецьку сотню”

*Професійний мім, балерина, художниця, поет, музикант-бандурист влаштували фотосесію у творчих костюмах із революційними атрибутами.

 

Усі вони увійшли до нового об’єднання “Мистецька сотня Майдану”, мета якого – боротися за майбутнє української держави та її культури.

 

“Акція називається “Митець дорівнює борець”. Як представники мистецтва ми боремося з цією системою. Ще до революції було багато угруповань – Влада Троїцького, “Мистецька платформа”. Робили спроби подолати систему, але це обмежена кількість людей”, – розповідає дівчина-мім Марина, яка брала участь у фотосесії.

 

“Усі інші спостерігають і жаліються. Якщо нас буде багато, об’єднаємося, ми можемо разом на це впливати. А не просто сидіти і говорити”, – додала вона.

*

“У потрібний момент, коли будуть прийматися рішення щодо культури й мистецтв в Україні, ми хочемо мати змогу впливати. Це лише фотосесія. Надалі ми плануємо робити більш поглиблені, перформативні мистецькі речі. Щоб сказати людям: не треба мовчати, не треба боятися”, – натхненно пояснює вона.

 

Ще одна учасниця акції – художниця Марія Діордічук. На Грушевського вона прийшла з мольбертом, пензлями та власною картиною із серії “Кольори волі”, яку створила на Майдані.

 

“Як митець я не можу залишатися осторонь. Коли з’явилася можливість митцям згуртуватись, об’єднатися, разом створити перформанс, щоб показати людям, що ми також із ними. Ми є, ми не сидимо по майстернях”, – каже художниця.

*

“Емоційну техніку своїх картин я відкрила під час революції. Я на все життя запам’ятаю День Соборності, коли поряд розірвалася граната. На якийсь час мене оглушило. Після цього розумієш, що тобі навіть і не страшно. Цей момент став ключовим у моїй творчості”, – додає вона.

 

Один за одним учасники фотосесії демонструють свої революційні образи: балерина до тендітного платтячка і пуантів додала респіратор, музикант із бандурою вдягнув каску кольору хакі, поет із барикади декламував вірші в гучномовець. За перформансом зацікавлено спостерігають мітингувальники.

 

“В ідеалі це буде великий культурний рух. Культурний рух опору. Це боротьба. Не клуб митців чи творче об’єднання. Нам потрібні нові творчі майданчики, приміщення, нормальне фінансування, навчання. Хороші стипендії, – захопливо розповідає організатор і учасник “Мистецької сотні” Марічка.

 

“Майдан нас усіх зібрав в одну купу. Ідейних людей… Нам, митцям, потрібно відвойовувати майбутнє. В Україні митець – борець за власне виживання”, – підсумувала дівчина.

Insider

  • A.Al

    это все их искусство так УРОДЛИВО! если они “ЭТО” называют искусством, то они НЕ ЗНАЮТ, что такое искусство. Я умею лучше и писать картины, и сочинять поезию…никогда не смогу назвать ту мазню, что девушка держит в руках художественной картиной. Так “опустить ” живопись…скорее всего у этих ребят – художник от слова “ХУДО”