Сьогодні письменники читатимуть твори на підтримку затриманого активіста

*Сьогодні, о 12 годині дня під Солом’янським судом у Києві (Солом’янська площа, 2А) почнеться літературний марафон. Таким чином українські письменники хочуть підтримати затриманого в ніч на 23 січня автомайданівця Олександра Кравцова, якому інкримінують напад на автобус «Беркуту».

 

Літературні читання стануть супроводом засідання Апеляційного суду щодо зміни запобіжного заходу. Станом на сьогодні Олександра утримують під вартою – за рішенням Оболонського суду його було засуджено на два місяці перебування в СІЗО на час слідства. Нагадаємо, в ніч на 23 січня «Беркут» затримав, побив та познущався над учасниками Автомайдану, розбив їхні машини, що було зафіксовано на одному з авторегістраторів.

 

Ініціатори літературної акції – поети Олаф Клеменсен та Олена Максименко. Серед учасників марафону – Ірена Карпа, Іван Малкович, Іван Андрусяк, Леся Воронина, Зірка Мензатюк, Дзвінка Матіяш, Сашко Дерманський, Петро Яценко, Галина Ткачук, Артем Захарченко, Таня-Марія Литвинюк, Олег Коцарев та інші.

 

«Ми постійно робимо якісь літературні акції… Остання була під Лук’янівським СІЗО. Отож, дізнавшись про долю Сашка, ми вирішили зробити читання й під судом. Чим іще, як не літературною акцією, ми можемо привернути увагу громадськості до несправедливості? – розповідає «Дню» організатор читань під судом поет Олаф КЛЕМЕНСЕН. – Маємо надію привернути увагу громадськості, ЗМІ й показати суду і владі, на яку той «сумлінно» працює, ставлення до цього процесу широких кіл громадськості, зокрема літераторів. Я думаю, час такий, що без літературних читань не обійтися… Так що будемо весь час щось робити…»

 

Літературний марафон має стати акцією солідарності та підтримки для всіх ув’язнених автомайданівців.

День

  • Віктор Борківський

    Судді живуть за принципом байки дідуся Крилова: “А Васька слушает и сладко кушает”.