Любко Дереш став директором літфестивалю у Донецьку

*

26-28 червня 2014 р. фонд ІЗОЛЯЦІЯ (м. Донецьк) проведе Перший літературний фестиваль у Донецьку «УКРАЇНСЬКИЙ ЛІТФЕСТ».

 

Куратором фестивалю став відомий український письменник – Любко Дереш. Саме ним була запропонована тема першого фестивалю – «Мова та насильство» з метою розвити її крізь багатоманітність запропонованих робіт та поглядів.
З пропозицією долучитися до літфесту та можливої співпраці Любко Дереш презентував нову подію, розкривши основні напрямки роботи, плани та очікування:

“Ідея про створення літературного фестивалю в Донецьку полягає у формуванні площадки, на якій можлива зустріч письменників та читачів.

 

Літературний фестиваль – це можливість для письменників говорити про книжки та ідеї із читачами. Ця подія послугує провідником для обговорення актуальних гуманітарних тем крізь високодеталізовану взаємодію та мультидисциплінарність, маючи на меті наступне:

• зробити творчий та інтелектуальний зміст сучасної української культури доступним широкій аудиторії;

• стикнути інтелектуалів та сучасних авторів з актуальними глибинними проблемами сучасного світу і українського суспільства зокрема;

• збільшити усвідомлення зв’язку між автором і читачем, підкреслити формуючий вплив культури на суспільство;

• створити майданчик для обміну цікавими ідеями у невимушеній атмосфері.

 

Наше завдання – розмовляти про світ, яким він є, і уявляти собі, яким він може бути. Тому ми збираємо провідних літераторів, філософів, науковців, режисерів та журналістів, громадських діячів та духовних лідерів для відкритого діалогу на території нашого фестивалю.

 

В українському суспільстві назріла пора ревізії старих понять, зокрема, визначення сутності насильства і його меж. Задачею цьогорічного фестивалю є показати зв’язок насильства та мови, позначити шляхи зменшення насильства у суспільстві через перетворення мови.

 

Для того, аби охопити якомога ширший простір для обговорення, ми сформували п’ять дискусійних блоків, до участі в яких будуть запрошені найцікавіші мовці, експерти та інтелектуали:

• перший блок: «Анатомія насильства: філософські, культурні та психологічні основи»;

• другий блок: «Насильство і ґендер: мова ворожнечі»;

• третій блок: «Особистість і колектив: історія протистояння»;

• четвертий блок: «Насильство і медія: порнографія страху»;

• п’ятий блок: «Насильство і влада: новомови тоталітаризму».

 

Окрім анонсованих дискусійних столів на відвідувачів фестивалю чекатимуть виступи письменників, філософів та науковців, майстер-класи, лекції та семінари. Ми намагаємося зробити програму фестивалю максимально різноманітною, аби збагатити літературу зв’язками зі суміжними областями знань – історією, культурологією, філософією, релігієзнавством, психологією і психіатрією, соціологією, політологією та іншими дисциплінами, котрі дозволять по-новому подивитися на мистецтво володіння словом. На учасників фестивалю чекають театральна програма, кінопокази, поетичні та музичні репризи”.

Друг Читача