За час Євромайдану працівники Мінкульту втратили 2 млн грн. Проти Новохатька вийшли сердиті митці

Українські митці в середу, 29 січня, провели акцію протесту під будівлею Міністерства культури, щоб виступити проти офіційної позиції відомства щодо подій на Майдані.

*

Позицію Мінкульту озвучив у вівторок, 28 січня, керівник відомства Леонід Новохатько. Зокрема, він висловив жаль про те, що під час Майдану культурні заклади зазнають збитків. За підрахунками міністра, через події, пов’язані з масовими акціями протесту в Україні, театри і музеї втратили близько 2 млн грн. Новохатько вважає, що люди не ходять у культурні заклади, бо “бояться виходити з дому ввечері”.

 

Наступного дня після прес-конференції в Кабміні, на якій міністр культури озвучив свою позицію, митці провели акцію протесту під Мінкультом. Учасники акції тримали в руках плакати з гаслами “Влада вбиває людей, а Мінкульт підраховує збитки”, “Досить святкувати – давай страйкувати”, “Досить звітувати – давай страйкувати” і “Недолуге спить – недолуге й снитися” (відсилання до репліки міністра культури про те, що, мовляв, через деякий час “Майдан згадуватимуть як недолугий сон” – ред.).

 

Як повідомила LB.ua одна з учасниць протесту, під час акції до них підійшов Леонід Новохатько. За її словами, він запитував у протестувальників: “що легше: працювати чи страйкувати”, але нічого більше не сказав і пішов у міністерство.

 

На сторінці події у Facebook організатори акцій пишуть, що серія акцій протесту під Мінкультом спрямована на те, щоб “активізувати обговорення проблем та потреб у культурній політиці та законодавстві про культуру в Україні”. Зокрема, організатори намагаються привернути увагу міністра культури до подій на Майдані.

Newsru.ua

  • легко

    що легше, бути у нашийнику за який смикають на всі боки, чи мати свій особистий погляд на оточуючий світ?