Мистецький Арсенал – провладна ідеологізована установа, – Центр Курбаса відмовився від співпраці

*

Незавершена робота Кузнєцова

Національний центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса вважає неможливою співпрацю з Мистецьким Арсеналом. Центр відмовився презентувати в Арсеналі виставу “Ричард після Ричарда”, а також проводити тематичну лекцію про український театральний авангард в рамках виставки робіт Вадима Меллера, повідомляє Еспресо.TV.

“Центр Курбаса погоджується з Ініціативою самозахисту трудящих мистецтва в тому, що, організовуючи виставку, яка стала частиною святкування 1025-річчя хрещення Русі, Мистецький Арсенал “проявив себе як   та інструмент імітації культурного процесу” та посприяв клерикалізації суспільства”, – йдеться у відповідній заяві.

 

Нагадаємо, в липні 2013 року перед відкриттям виставки “Велике і величне” директор Арсеналу Наталія Заболотна зафарбувала чорною фарбою роботу художника Володимира Кузнєцова “Коліївщина: Страшний суд”.

 

На роботі було зображено палаючі в котлі судді, священики і депутати, п’яні мажори за кермом. На полотні також було відображено події у Врадіївці і тему Чорнобиля.

 

Тоді на знак протесту проти такого рішення головний куратор Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов написав заяву про звільнення.

espreso.tv