Харківська інтелігенція про Європу: «Нас тут вбивають, а вони все ще констатують. Треба діяти»

*Представники громадських організацій, актори, письменники сьогодні у Харкові провели ходу консульствами європейських країн. Мета акції – привернути увагу дипломатів до переслідувань учасників мирних зібрань, зокрема Євромайдану і першого Всеукраїнського форуму євромайданів, а також до безвідповідальності харківських правоохоронців і місцевої влади, у випадках нападів «тітушок» на мітингувальників.

За словами одного з організаторів акції Марії Заіченко, хода розпочалася біля генерального консульства республіки Польща, після цього активісти прийшли до почесних консульств Німеччини, Словенії та Вірменії.

«Це громадянська акція, реакція на ті події, які відбуваються в Україні та Харкові зокрема. До кожного з консульств у нас певні прохання. Прийшли до польського консульства, бо висловлюємо нашу незгоду з безглуздою і прикрою акцією, що відбулася біля стін Генерального консульства Польщі у Харкові 23 січня. Ми категорично незгодні ні з тими проросійськими гаслами і вимогами організацій «Трудовая Харьковщина», «Союз советских офицеров» і «Русское вече», – сказала Заіченко.

«Ми хочемо продемонструвати свою підтримку польському консульству, щоб вони розуміли, що то думка не всіх харків’ян», – додала Заіченко.

Вона зауважила, що також учасники заходу дякують полякам за їхню солідарність з українським народом і рішучість, зокрема, стосовно готовності запровадити санкції протии окремих українських високопосадовців. Депутати Сейму Польщі минулого тижня одностайно ухвалили резолюцію щодо подій в Україні, в якій ідеться про можливі санкції проти відповідальних за застосування сили в Україні.

Біля німецького консульства в Харкові громадські активісти закликали звернути на порушення прав людини в Україні і просили подумати про впровадження персональних санкцій щодо українських високопосадовців.

Словенських дипломатів учасники заходу просили більш активніше реагувати на беззаконня в регіоні. Біля стін вірменського консульства харків’яни висловили співчуття і підтримку вірменському народу через загибель під час подій на вулиці Грушевського в Києві вірменина з Дніпропетровщини Сергія Негояна.

«На констатацію, як це роблять європейські комісари, ми вже немаємо часу. Просто нас тут вбивають, а вони все ще констатують. Треба діяти», – звертаються до євродепутатів і високопосадовців ЄС учасники ходи до Харківських дипломатичних установ.

Радіо Свобода