Українські письменники написали листа до Посла США в Україні

*Володимир Огризко, міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.), у своєму блозі на Українській Правді опублікував листа до посла США в Україні, який його попрохали оприлюднити поважні українські письменники.
Високоповажний пане Посол,

Звертаємося до Вас із простим запитанням, яке, якби мали таку можливість, поставили б безпосередньо Президентові Обамі:
Скільки ще потрібно убитих людей, вибитих очей, відтятих кінцівок, зниклих безвісти людей, щоб Сполучені Штати запровадили “чорний список” українських високопосадовців, відповідальних за нинішню ситуацію в нашій країні?
В історії українського народу вже траплялися прикрі випадки, коли його зраджували ті, на кого він покладав найбільші надії.
Так було в часи Української Народної Республіки, коли держави Антанти підтримали не її, не молоду українську демократію, а російський імперіалізм.
Так було в 1933 році, коли в розпал Голодомору та політичних репресій в Україні США встановили дипломатичні відносини з Совєтським Союзом.
Історія вчить, що будь-яка вичікувальна або й навіть співчутлива позиція, не підкріплена дієвими кроками, приречена на поразку.
І тут уже йдеться не лише про Україну.

Якщо Україну буде втрачено для демократичного світу, її “підбере” путінський режим. І тоді одного дня всі ми – і українці, і американці прокинемося в інакшому світі, віч-на-віч із новим монстром, вибудуваним на руїнах колишнього СССР, а це вже питання в тому числі й національної безпеки Сполучених Штатів.
Так в історії уже теж було. Маємо на увазі Мюнхенську угоду 1938 року і долю Чехословаччини, що зайвий раз вчить: політика “умиротворення” диктаторів ніколи не доводить до добра, а лише розпалює їхні апетити.
Ви як дипломат це чудово розумієте.

А якщо розумієте – дійте.

Українські письменники Сергій Борщевський, Олег Жупанський, В`ячеслав Медвідь, Михайло Сидоржевський, Олександр Сопронюк, Алла Топчій, Володимир Шовкошитний.

 

Й.В. Надзвичайному та

Повноважному Послу США

в Україні

панові Джеффрі Р. Пайєтту

 

Київ, 23.01.2014 р
Друг Читача

  • ирина

    История Украины – история предательства своей страны и своего народа.Эти писатели не исключение.
    В парламенте решают вопросы,а не в посольстве Америки.
    Побирушки несчастные.