Українці Словаччини відзначать 200-річчя від дня народження Шевченка

*200-річчя від дня народження неперевершеного генія українського народу Тараса Шевченка хочуть належно відзначити і українці Словаччини. Вже 20 грудня 2013 р. в Театрі Олександра Духновича було поставлено прем’єру, а 8 січня 2014 року репризу п’єси Олександра Денисенка „Самотність” про останні роки життя поета.

З нагоди підготовки до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка  було створено Підготовчий комітет, який на своєму другому засіданні 9 січня ц. р. обговорив окремі пункти програми цілорічного святкування ювілею.

 

Йдеться перш за все про наукову конференцію до 200-річчя народження Тараса Шевченка, яка відбудеться  14 березня 2014 року в будинку Центру української культури по вулиці Янка Бородача ч. 5 в Пряшеві та  Академію у той же день у вечірній час в будинку Театру Олександра Духновича у Пряшеві. З нагоди наукової конференції буде зорганізовано також виставку книг та інших цікавих предметів, пов’язаних з життям і творчістю Ювіляра.

 

На засіданні ПК обговорювалися також подальші акції Року Тараса Шевченка. Головний редактор журналу «ДУКЛЯ», письменник Іван Яцканин інформував про те, що вже перше число журналу буде повністю присвячене Ювілярові. Заплановано також проведення  зустрічі українських письменників Словаччини з учнями шкіл, в яких вивчається українська мова.

 

Підготовчий комітет обговорив також інші пропозиції та ініціативи, долю яких буде остаточно вирішено на третьому засіданні комітету 3.02.2014 року.

 

У програмі Року Тараса Шевченка передбачається проведення Днів української культури в  Бардієві, Гуменному та Пряшеві (24.-26. 4.). Ювілейна шевченківська тематика буде належно представлена також в програмах всіх центральних акцій Союзу русинів-українців Словацької Республіки.

Закарпаття онлайн