Сашко Положинський написав нову політичну пісню

*Про існування премії імені Василя Стуса дізнався, коли повідомили, що хочуть її мені вручити. Про це розповів лідер гурту “Тартак” Сашко Положинський. 14 січня у столичному Будинку вчителя відбулося нагородження лауреатів премії. Ними стали Руслана, Святослав Вакарчук і Положинський. Цьогоріч її присудили митцям, які беруть активну участь у Євромайдані.

 

“Я далекий від премій і нагород. Зателефонували, сказали, що присудили мені премію. Запитав, чи не помилилися? Мене заспокоїли, що грошей давати не будуть. Це почесна премія. Якщо би давали, відмовився б, я їх заробляю, – пояснює музикант. – Її дають творчим людям, які проявляють себе ще й на громадському рівні. Зараз я дуже пасивний, активним був у 2005-2008 роках.”

 

На врученні Положинський зі сцени прочитав слова до нової пісні, запис якої відбуватиметься днями у Луцьку. Під час виступу співак двічі збився.

 

“Самі вирішуйте, що далі – недоля чи життя при вільні у світлі сонячнім. Сини та доньки, нарешті будьте готові відчути голос предків, голос крові. Вони покличуть вас міцні і гонорові. Словами віри, словами надії, словами любові.”

 

 

Премія ім. Василя Стуса була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції. Вперше вручалася у Львові. Відтоді нагородження відбувається 14 січня на свято Василя.
Gazeta.ua