Учені України та Чехії представили спільну книгу про Аркадія Аверченка

*Побачила світ книга севастопольського літературознавця, кандидата філологічних наук, доцента Севастопольського міського гуманітарного університету Вікторії Міленко та її колеги – празької дослідниці Анни Хлібина про біженські та емігрантські роки вихідця з Севастополя, генія гумору Аркадія Аверченко.

 

Автори книги вперше переосмислюють усталені міфи біографії Аркадія Аверченко, використовуючи маловідомі дані преси 1918-1925 років, матеріали російських і зарубіжних архівів, рідкісні мемуарні та епістолярні свідчення. Чи справді письменникові в Петрограді загрожував арешт? За яких обставин Аверченко евакуювався з Севастополя і чи правда, що в Константинополі його викликали на дуель? Чому книга «Дюжина ножів у спину революції» отримала таку назву? Чим пояснюється захоплений прийом, влаштований письменникові в Чехословаччині? Які були насправді обставини його смерті?

 

Відповідаючи на ці та багато інших питань, вчені відтворюють маршрути, адреси, побутові подробиці життя героя, забезпечуючи ефект причетності читача до подій давно минулим. Книга вперше знайомить з політичними карикатурами з петроградських журналів «Новий Сатирикон» і «Барабан», константинопольських «Зірниць», а також неопублікованими раніше фотографіями та документами з архіву геніального короля сміху.

 

Монографія вийшла в якості додатку до 13-томного зібрання творів Аверченко, випуск якого почався минулого року в московському видавництві «Дмитро Сечин».

День