2014 рік у передбаченнях Айзека Азімова

*Культовий письменник-фантаст Айзек Азімов у 1964 році дав прогноз, яким цей світ буде через 50 років. Настав час згадати його передбачення та здивуватися його проникливості.

 

Азімов вірно передбачив багато технічних нововведень. Але, як і більшість футурологів, він не дав картини соціального устрою світу. Сьогоднішні соціальні прогнози невтішні: через 20 років автоматизація позбавить роботи 45 % нинішніх працівників.

 

Будинки в основному будуть підземними (як і велика частина простору міста). Це дозволить зменшити їх обігрів взимку або охолодження влітку. Поверхня міста буде віддана під городи, випас худоби та парки.

Марудна побутова робота буде зведена до мінімуму. Тостери, автоматичні кавоварки, скороварки і т.п. – приготування їжі відбуватиметься за таймером. Але невелика кухня залишиться – кулінарія залишиться для багатьох як хобі.

Роботи не витіснять людей. Буде багато комп’ютерів з «мізками» робота, але управляти ними все одно буде людина.

Кінофільми будуть тривимірними, в 3D форматі.

Техніка не матиме електричного дрота – вона працюватиме на довгоживучих батареях і акумуляторах.
Половина енергії на Землі буде вироблятися на АЕС.

Великі сонячні електростанції будуть введені в пустелях – в Арізоні, Ізраїлі, Казахстані. До 2014 року вже буде розроблено технологію «збору» сонячної енергії в космосі та її фокусування на Землю.

Транспорт майбутнього стане мало стикатися з дорогою – він буде парити над нею на висоті півметра-метр. «Надводним», таким, що ковзає по поверхні води, буде і річковий, і морський транспорт.

Доставка товарів та матеріалів буде здійснюватися чимось на зразок пневмопошти.

Телефони будуть портативними, а їхні екрани стануть використовуватися для вивчення документів і фотографій, читання уривків книг. Зв’язок здійснюватиметься через супутники.

До 2014 року безпілотні кораблі досягнуть Марса. У цей же час буде розроблятися програма марсіанської колонії.

Населення Землі досягне 6,5 млрд. чоловік, а США – 350 млн. Агломерація між Бостоном і Вашингтоном буде мати чисельність 40 млн. чоловік. Демографічний вибух змусить активніше освоювати арктичні і пустельні простори, а також колонізувати шельф (розробка підводних міст).

У сільському господарстві основу прогресу становитимуть мікроорганізми. Зокрема, вони будуть переробляти в продукти дріжджі і водорості. Правда , до того часу ще не вдасться зламати психологічний опір до таких новацій.

Середня тривалість життя в розвинених країнах досягне 85 років. Дітонародження буде поставлено під контроль.

Комп’ютерні дисципліни стануть основою навчального процесу в школах.

Людство буде страждати від нудьги. Тому психіатрія стане найважливішою медичною спеціальністю.
Еліта суспільства буде нечисленна, і вона стане займатися творчою роботою.

Adme.ru