Стало відомо, коли вийде фільм Хічкока про Голокост

*

У наступному 2015 році британським телеглядачам вперше покажуть документальний фільм про Голокост, у роботі над яким брав участь “майстер жахів” режисер Альфред Хічкок, пише у середу газета Independent.

 

У підготовці фільму Хічкок брав участь спільно із продюсером Сідні Бернстайном. Оператор британської армії, який знімав звільнення концентраційного табору Берген-Бельзен у 1945 році, розповів газеті про реакцію Хічкока на фільм: знаменитий майстер саспенсу був настільки шокований побаченим, що цілий тиждень не з’являвся на студії.

 

 

У фільмі Хічкок і Бернстайн використовували записи, зроблені британськими та радянськими військовими у нацистських таборах. Але робота над фільмом зайняла довгий час, і до того моменту, коли він був готовий, Союзний військовий уряд у Берліні вирішив, що картина принесе більше шкоди, ніж користі, і вона так і не була показана. П’ять із шести оригінальних котушок із плівкою були передані в Імперський військовий музей у Лондоні, де їх на початку 80-тих років знайшов американський дослідник.

 

 

Незавершений фільм був представлений на Берлінському кінофестивалі у 1984 році, а у 1985-му його показали по американському телебаченню під назвою Пам’ять про табори (Memory of the Camps). Шоста котушка із плівкою була знайдена, а фільм – відновлений і доопрацьований. Як повідомив газеті представник Імперського військового музею доктор Тобі Хаггіс, до показу назву повної версії фільму Хічкока буде змінено.

 

 

Повідомляється, що фільм можна буде побачити також на різних кінофестивалях та у кінотеатрах. Картину буде представлено спільно з іншим документальним фільмом про Голокост – Настане ніч (Night Will Fall).

 

Кореспондент