Білорусів дивує україномовність Майдану

*

Описуючи соціальний зріз київського Євромайдану, білоруський сайт euroradio.fm у заголовок виніс те, що російською говорить тільки четвертина мітингарів. Очевидно, білорусам, де стан із державною мовою набагато складніший, було би приємно бачити таке співвідношення носіїв рідної та російської мов, скажімо в Мінську.

 

“Цікавий факт, що багато хто з тих, що приїхали на Майдан, не входять у жодні політичні чи громадські організації”, – пишуть білоруси.

Також сайт передруковує інші дані Фонду “Демократичні ініціативи” й Київського міжнародного інституту соціології.

На третій тиждень протестів у Києві близько 73% учасників кажуть, що готові стояти, скільки буде потрібно.

 

Половина цих людей з Києва, а половина приїхала з регіонів. Чоловіків більше, ніж жінок. Майже 63% мають вищу освіту. Студентів серед протестуючих тільки 14%. Близько 9% на Майдані – бізнесмени, стільки ж керівників підприємств.

На відміну від того першого, студентського Майдану, який розігнав ” Беркут”, видно, що тепер на захист студентів вийшли люди старшого віку. Людей, яким більше 30, на Майдані близько 60%, пенсіонерів близько 13%.

 

Розмовляє Майдан українською, таких людей більшість. Російською говорять 26%, ще 19% говорять обома мовами.

Піти з Майдану більшість людей готова, тільки якщо влада виконає всі умови. А головні з них – це звільнення заарештованих учасників протестів, припинення репресій, відставка уряду, відставка Януковича та проведення нових виборів.

Газета по-українськи

 • Emili Mironova

  А чему удивляться, если большинство майдаунов из Западной Украины?

  • Contemplator

   И половина из тех 55% промолчали, что еще год-два назад разговаривали на русском языке, считая, как и одна известная украинская оперная певица, украинский язык “быдлячим”. А теперь даже не могут вспомнить ни одного слова на русском языке. ))) Смешно…

   • Іван

    100%, але люди дорослішають, як громадяни, і це добре

    • Оля

     Я вообще не понимаю почему люди позволяют себе так отзываться об украинском языке! Это государственный язы!!! Точка! Не нравиться- говори хоть на китайском! Но не смей критиковать то что создавалось тысячелетиями!

    • Оля

     Іване я перепрошую! То була не Вам відповідь а пану contemplator)

  • 555

   а ти курво з сібірі- 100%

  • Влад

   Emili Mironova, прояви уважение к людям, мыслящим отлично от тебя, этим, как минимум, покажешь, что ты тоже мыслишь хоть сколько-нибудь.

  • Ник

   Ух Эмили Вы и штучка! Как только человек не хочет стоять в стойле, как почти весь Донбасс (именно почти – там тоже есть много думающих людей), и жрать сено из яслей, так сразу майдаун!? Вот такие избиратели и привели к власти гопников…

  • lavie

   А я з Харкова. А ось ти, з Кацапстану завезена.

  • Леон

   Почему Emili? Больше подходит Дунька

 • maks- s

  БАНДЕРЛОГИ В СТОЛИЦЕ !!!

 • soedinenie

  А кто против украинского языка?! НИКТО. Что за глупость? Зачем подымать этот вопрос? Люди на зап.Украине говорят так,как им нравится.И это далеко не литературный укр.язык,все знают,чего скрывать.Говорят так,как умеют,ПУСТЬ ГОВОРЯТ.А тех,кто на русском языке ,говорит на майдани маленькая толика.А что там им делать? Не ровен час,запишут в “провокаторы”.Я бы вообще не советовала русскоязычным находится с “революционерами”.