На Євромайдані покажуть кінофільм про Межигір’я

*Сьогодні увечері 13 грудня організатори фестивалю про права людини Docudays UA в Будинку профспілок покажуть фільм про резиденції Президента України Віктора Януковича “Межигір’я”.

 

Документальний альманах “Відкритий доступ” складається з 5 новел: “Межигір’я” (автор –Володимир Тихий), “Афганець” (автор – Дмитро Коновалов), “Школа” (автор – Сергій Андрушко), “Будинок з химерами” (автор – Жанна Довгич), “В куті” (автор – Дмитро Тяжлов). Герої фільму не знайомі один з одним. Їх об’єднує лише бажання вирішити важливе для них питання, скориставшись можливістю подати запит на отримання публічної інформації. У новелі “Межигір’я” журналіст за допомогою цього закону намагається отримати інформацію про резиденції Президента України Віктора Януковича.

 

У 2011 році в Україні був прийнятий новий закон “Про доступ до публічної інформації”. Він дозволяє запитувати у державних органів інформацію, яка раніше була недоступна або взагалі закритою для звичайного громадянина.

 

Нагадаємо, прем’єра фільму відбулася 25 березня на фестивалі документального кіно Docudays UA. За півроку під час презентацій та обговорень фільму в різних містах України організатори неодноразово стикалися з перешкодою у проведенні заходу. У Миколаєві та Феодосії за кілька годин до прем’єри відмовили надати приміщення, в Донецьку пропала електрика, в Сімферополі невідомі підкинули в зал димову шашку.

Newsru.ua