У Будинку письменників обговорювали майбутніх номінантів на Шевченківську премію

*

У Будинку письменників пройшов незвичний круглий стіл за участі відомих літературознавців, критиків, письменників, а темою його стало обговорення творів прозаїків, які висунуто на здобуття Шевченківської премії 2014 року. Заздалегідь для цієї події, модератором якої виступив голова КО НСПУ Михайло Сидоржевський, було вибрано ряд фахових експертів.

 

Свою оцінку творчості прозаїків-претендентів озвучили професор Київського національного лінгвістичного університету Тетяна Мейзерська, Шевченківський лауреат Григорій Штонь, прозаїк Володимир Даниленко, доктор філології Ярослав Поліщук, критик і науковець Михайло Карасьов, натхненник „Книжки року” Костянтин Родик, а також  професори  з Черкас та Рівного Ніна Козачук і Ірина Захарчук. Окрім аргументованого розбору творів, аналізу стилю, соціальної значущості та інших плюсів і мінусів кожного фахівці озвучували свій варіант рейтингу претендентів. За підрахунками модератора круглого столу, найчастіше в особистих рейтингах офіційних експертів звучали прізвища таких претендентів-прозаїків: Юрія Щербака, Володимира Лиса, Мирослава Дочинця. За ними розмістилися Олекса Різників та Олег Чорногуз, хоча остаточне рішення, звичайно, за Комітетом.

 

Офіційних експертів доповнили в дискусії Гриць Гайовий, Олексій Микитенко, Микола Ткач, Олександр Хоменко та Віталій Абліцов, який після виступу ще й передав свої письмові пропозиції для покращення роботи Шевкому. Як зізналася заступник глови Шевченківського комітету Вікторія Костюченко, це вперше на її пам’яті відбулася подібна зустріч з обговоренням творів номінантів на премію. Власне, всі зійшлися на тому, що це цікаво й корисно. Під час наступного круглого столу планується обговорення творів номінантів-поетів.

 

Укр.Літ