Курченко створив спецвідділ цензури в “Кореспонденті”

*

 

У виданні “Кореспондент”, яким володіє бізнесмен і друг сина президента Сергій Курченко, створено спецвідділ для цензурування усіх публікацій. Про це пише редактор відділу “Суспільство” ресурсу LB.ua Вікторія Герасимчук (Victoria Guerra) у себе в Facebook, посилаючись на джерела в “Кореспонденті”.

 

“На вихідних люди з Корреспондента розповіли, що там відбувається. Про зміну власника ви знаєте. І ось нещодавно ввели наступну схему – перед публікацією всі матеріали, навіть новини на сайт, читає спеціальний адміністративний відділ. Класика цензури, прямо як за підручником”, – повідомляє журналістка.

 

“Наскільки я знаю, подія для новітньої історії укржурналістики безпрецендентна. Були в різних виданнях спроби зробити щось схоже, звісно. В одному журналі власник навіть сам трудиться над створенням обкладинок. Але ось щоб прямо спецвідділ людей, найнятих спеціально для цензурування, що охоплює всі без винятку публікації, – такого у нас поки не було”, – зазначає вона.

 

Герасимчук зізнається: “Якщо ще в п’ятницю я реготала над фразою Собчак “українські ЗМІ не можуть написати про одруження Курченка, бо стоїть “повний блок” на цю тему” і називала це “Як росіяни бачать Україну”, то сьогодні вже абсолютно не смішно”.

 

“Видань, що не належать представникам або друзям влади, у нас залишилося не так уже багато. Їх можна докупити чи просто добити. І буде у нас журналістика сумніша снулого гівна, адже, будемо щирими, свобода говорити і показувати все, що заманеться, – це наша єдина на сьогодні перевага”, – додає вона.

 

Європейська правда