Любко Дереш розпочинає свій великий 400-денний марафон, з читання 100 найкращих книг

*

Сьогодні розпочинаю великий 400-денний марафон, присвячений прочитанню 100 найкращих книг всіх часів і народів за версією журналу Newsweek! Часопис називає свій перелік списком списків (the Meta-list),так як він складений з десяти подібних списків (детальніше тут: http://gtmarket.ru/news/culture/2009/07/09/2093 і тут: http://www.listsofbests.com/list/66033-newsweek-s-top-100-books-the-meta-list). Свої враження від кожної прочитаної книги я викладатиму тут, на Фейсбуку, а також у блозі, який з’явиться найближчим часом. Заохочую всіх ділитися власними секретами з приводу книг, які будуть читатися, у коментарях.

 

Звичайно, 400 днів – це дата приблизна, тому що життя має звичку вносити свої корективи в плани. Але притримуватимусь цих термінів і планую завершити читання «Другої світової війни» Черчілля, останньої в мета-лісті «Ньюсвік» до 31 грудня 2014 року. Книги будуть читатися в тій послідовності як вони розташовані в списку журналу.

Марафон розпочинається в Одесі, у «Книгарні-Кав’ярні» пані Галини Дольник на Катерининській, 77 і здійснюється на благо всіх живих істот! Перша книга у списку – «Війна і мир» Льва Толстого, вже завантажена в електронну книгу-читалку і чекає моменту, коли закінчаться зустріч зі студентами в Рішельєвському ліцеї, спілкування з пресою і читання в книгарні пані Галини!

 

« — Ну, князь, Генуя и Лукка – поместья фамилии Бонапарте. Нет, я вам вперед говорю, если вы мне не скажете, что у нас война, если вы еще позволите себе защищать все гадости, все ужасы этого Антихриста (право, я верю, что он Антихрист), – я вас больше не знаю, вы уж не друг мой, вы уж не мой верный раб, как вы говорите…»

 

Фейсбук