Рівняни зібрали 90 книг «Історія незалежності України» для шкільних, лікарняних та міських бібліотек

*

 

Близько 40 рівнян доклалися до доброчинної неполітичної акції, яка ініційована журналістами-членами громадського руху «Захистимо Рівне». Акція «Рівняни для шкіл і бібліотек міста і області» стартувала у мережі «Фейсбук» у вересні. Було заплановано зібрати 100 книг «Історія незалежності України» для шкіл і бібліотек Рівного. Очікувалось, що ця кількість книг дозволить кожній школі та міській бібліотеці забезпечити по два примірника. Чому саме цю книгу я аргументував тут: Чому я придбав у Братів Капранових мальовану Історію незалежності, а також тут: Залишилось зібрати ще 34 історичні книги для шкіл та бібліотек Рівного Я запостив з вересня по листопад оголошення у десятку різних груп і сторінок у «Фейсбук», крім того, багато хто перепощував ці повідомлення в себе на сторінках соцмережі. Також у листопаді написав блог із закликом долучатися.

 

Професія журналіста не дає мені змоги звертатися особисто до кожної знайомої публічної особи, або навіть до мало публічних знайомих і друзів (хто не розуміє чому – почитайте аргументацію тут). Можливо, в такому разі вдалося б зібрати швидше і більше. Але важливо було: 1) Ні на кого не тиснути – максимальна добровільність 2) Залучити побільше рівнян (було обмеження, що можна придбати для акції не більше як на 500 гривень – 10 книг).

*

Вважаю, що результати акції загалом добрі. Соціально активні громадяни, які готові долучатись до інтелектуальної благодійності – просвіти у Рівному є. Це радує і вселяє надію, що рівняни й надалі долучатимуться до акцій, які популяризуватимуть читання книг та вивчення історії. Думаю, що акцію «Рівняни для шкіл і бібліотек міста і області» можна буде продовжити, якщо будуть бажаючі взяти на себе організацію. Наприклад, таким чином можна назбирати художніх книг для дітей. Важливість читання, зокрема, в тому, що воно розвиває мозок – виховує думаючих громадян. Ми замовили у видавців 100 книг з автографами братів Капранових для акції і ще 30 для рівнян, які замовили книги собі. Ще дві книги рівняни подарували окремо.

 

В результаті вийшло 90 книг на акцію (4 500 гривень) і 34 придбаних для власних потреб чи подарунків близьким. 8 книг з автографами ще не придбав ніхто – ініціатори заклали за них свої кошти, тож хто захоче їх викупити для себе чи для благодійності – звертайтеся 093 935 68 68 або www.facebook.com/torbich (P.S. Після публікації блогу звернулись з офісу рівненського нардепа Валентина Королюка і викупили ці книги для подарунків дітям, наприклад, до Дня святого Миколая). Кому потраплять книги. Як і планували, кожна шкільна бібліотека Рівного отримає цю книгу. Та, зважаючи на побажання благодійників та меншу кількість зібраних книг, НЕ всі отримають по два примірника.

 

Частина благодійників наперед озвучувала, якому саме закладу здаватиме кошти. Також частина здавали кошти на школи в області, а не в самому Рівному. Виходячи з цього, ми склали список всіх шкіл, бібліотек і бібліотечок, які отримають (дехто вже отримав) акційні примірники. Ми складемо для себе список відповідальних за доставку книг в ці заклади і якщо протягом двох тижнів якийсь із зазначених закладів не отримає книги – звертайтесь за цими контактами: 093 935 68 68 або www.facebook.com/torbich

*

 

Четверта Влада