Український фільм про “вічне повернення” отримав дві нагороди на престижному фестивалі в Білорусі

*

Фільм Кіри Муратової “Вічне повернення” став володарем одразу двох призів ювілейного XX МКФ “Лістапад”, який підвів свої підсумки вчора в Мінську. Нова робота прославленої одеситки отримала спеціальний приз журі “За естетичну зухвалість”, а Сергій Маковецький – приз “За кращу чоловічу роль другого плану”. Фільм знятий в стилі “кінопроб”. За сюжетом продюсер показує інвестору кінопроби до фільму режисера, який помер. Кілька десятків разів різні пари акторів вимовляють один і той же текст, розігрують одну і ту ж ситуацію. Чоловік просить поради у своєї однокурсниці, яку давно не бачив. Він заплутався у стосунках з дружиною і коханкою.

 

Також, в програмах ігрового кіно кінофоруму взяли участь ще три українські картини. В основному конкурсі за призи змагався і фільм “Параджанов” режисерів Сержа Аведікяна та Олени Фетісової. Біографічну стрічку знімали в Україні, Грузії та Франції. Також у позаконкурсній програмі показали українсько-турецьку стрічку “Люби мене” Марини Ер Горбач і Мехмета Багадира Ера та українсько-білоруський фільм “Лука” Олександра Пархоменка. “Лука” став володарем спеціального призу Президента Республіки Білорусь “За гуманізм і духовність в кіно”. В основі сюжету лежить драматична доля видатного хірурга і священнослужителя Валентина Войно-Ясенецького. У 1917 році він з дружиною і чотирма дітьми переїжджає до Ташкент , охоплений громадянською війною і інтервенцією. У самий розпал репресій, залишившись один з чотирма дітьми на околиці колишньої імперії, він стає священиком. Ніколи не зраджуючи ні скальпелю, ні хресту, він проходить з ними через все своє важке життя, лікуючи душу і тіло.

 
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WfUiClN_Z_E
 

Гран -прі “Золото Лістапада”, а також приз за кращу операторську роботу дістався картині Павла Павліковскі “Іда” (Польща – Данія). Кращим режисером назвали Цзя Чжанке за фільм “Дотик гріха” (Китай – Японія – Франція). Приз імені народного артиста СРСР кінорежисера Віктора Турова “За кращий фільм” дістався картині “В цвітінні” (Довгі світлі дні)”. Спеціальний приз “За дебют” вирушив до Німеччини за картину “Дивна кішечка”.


Джерело: <a href=”http://gazeta.ua/articles/culture/_ukrajinskij-film-pro-vichne-povernennya-otrimav-dvi-nagorodi-na-prestizhnomu-fes/525658″>Gazeta.ua</a>

Газета по-українськи