Олена Герасим’юк вдає з себе жертву видавництва

*

Минулого тижня письменниця написала заяву на ім’я голови Спілки письменників Віктора Баранова, заборонивши Терно-графу видавати збірку та відмовившись від чималої суми гранту у 30 тисяч гривень. За словами дівчини, перший паперовий примірник договору, який став наріжним каменем, Герасим’юк одержала наприкінці вересня, однак датовано його було чомусь 5-тим серпня. До того ж, він був не тристороннім, як це передбачено Правилами одержання грантів, а звичайним авторським: у ньому не було реквізитів Мінкультури. Документ письменниця не підписала, адже за ним вона мала надіслати поезії видавцю до 15 серпня, хоча вже зробила це пізніше –  27 числа. Герасим’юк, заяву якої днями було оприлюднено в інтернеті, звернулася до директора видавництва Терно-граф з проханням пояснити плутанину з датами, проте там її попросили не турбувати дрібницями.

 

На початку листопада, вже після заяви про відмову від гранту, Герасим’юк одержала електронну копію тристороннього договору з видавництвом та Мінкультури, датованого вереснем. Зараз письменниця чекає на паперовий примірник. Як розповіла Олена, про твердий намір не друкувати збірку вона вже неодноразово повідомила видавця. І звернулася до адвоката. Зараз із директором видавництва спілкується її захисник. “Наразі ми співпраці ніякої не ведемо і чекаємо їхніх дій. Ми будемо до кінця відмовлятися від цього процесу…”, – підсумувала Герасим’юк.

 

 

У самому видавництві претензій поетеси не розуміють. Кажуть, що роботу над виданням Герасим’юк не припиняли, адже мають договір з письменницею, укладений ще в серпні, та окрему угоду з Міністерством культури. Однак цікаво, що договір нібито з підписом авторки електронний, паперового варіанту у видавництві немає. Директор Терно-граф Іван Максимів розповів журналісту INSIDER, що у серпні Герасимюк надіслала до видавництва паспортні дані та ідентифікаційний код разом із електронним варіантом збірки, даючи цим самим згоду на її публікацію. Герасим’юк зі свого боку категорично спростовує існування угоди з її підписом навіть в електронному варіанті. Вона підкреслила, що, права на друк збірки не передавала ані видавцеві, ані Мінкультури. Наразі, за словами видавця, триває верстка збірки, а на казначейському рахунку з середини вересня є гроші на її видання. Проте жодної копійчини з них у Терно-графі ще не отримали.

 

 

 

Керівник видавництва божиться, що від виплати гонорару у розмірі 3 тисяч гривень Терно-граф не відмовлявся і 300 примірників надрукованої книжки авторці віддадуть. І розповів, що продавати їх вона не має права – лише дарувати читачам.

“З чого вона взяла, що не будуть виплачувати (гонорар, – ред.)? Кожного року виплачують. Це щось, певно, замутила спілка письменників, секретар спілки письменників Барна. Щось там з її вітчимом, а камені летять в наш город….”, – прокоментував причини суперечки Максимів. “Ми там ні при чому. Те, що вона пише, це якийсь її піар-хід, я з нею не сварився”, – додав він.

 

 

Водночас секретар Спілки письменників Сергій Пантюк категорично відкидає участь організації у процесі видання збірки та розпорядження коштами. “Причому тут спілка письменників? Я вже офіційно написав листа Олені. Спілка письменників на громадських засадах допомогла Мінкультури зібрати в себе й акумулювати рукописи претендентів, – повідомив пан Пантюк. – Національна спілка письменників жодної участі в реалізації гранту президента не бере”. “Кошторис прозорий, три тисячі гонорару. Я вже просто втомився від цієї мишиної возні довкола нічого. Дівчинка, їй там щось зайшло, завертілось, вона влаштувала піар-акцію”, – підсумував Пантюк. В  Мінкульті  припустили, що повернути вже виділені державні кошти видавцеві буде важче, аніж надрукувати книгу.

 

Іnsider

  • Mavka

    “Олена Герасим’юк вдає з себе жертву видавництва” – це офіційна позиція ДЧ?