На Буковині СБУ передала музею монети VIII-XIХ ст. та радянські нагороди

 

*

7 листопада ц.р. Служба безпеки України на підставі рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передач вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, Міністерства культури України, передала Чернівецькому обласному краєзнавчому музею старовинні монети, датовані VIII – XIХ століттями та нагороди часів Радянського Союзу. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

За результатами судового розгляду двох кримінальних проваджень, які розслідували слідчі СБУ, ці предмети були конфісковані у громадян, котрі у 2012-2013 роках, прямуючи транзитом через Буковину, намагалися переправити їх через державний кордон без декларування, сховавши серед особистих речей.
Державна мистецтвознавча експертиза засвідчила, що вилучені предмети контрабанди становлять культурну цінність і підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».
Згідно з рішеннями судів осіб, які перевозили їх з приховуванням від митного контролю, було визнано винними у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.201 (контрабанда) Кримінального кодексу України. Їм призначено покарання у вигляді штрафів.

*

 

Музею передано 6 предметів нумізматики. Зокрема, це монети «Фоліс» (Візантія, 920-944 рр.), «Фоліс» (1/2 фоліса), (Візантія, 775-780 рр); «5 копеек» (Росія, 1794 р.), «Полушка» (Росія, 1861 р.), «1/2 копейки» (Росія, 1898 р).
Одна з невеликих монет – «2 динара (двудинар)», Великого князівства Литовського, 1626 р., визнана експертами нумізматичним раритетом, справжнім скарбом, вартість якої за каталогом складає не менш ніж 10 тис. гривень.
Працівники музею отримали у державні фонди й іменні відзнаки радянського періоду – бойовий орден «Червона зірка», медаль «За взятие Кенигсберга», а також медаль «За трудовое отличие».

Передані предмети становлять великий інтерес, оскільки таких зразків монет та нагород наш музей ще не мав. Персонал  задоволений, що ці зразки культурної спадщини будуть зберігатися і вивчатися буковинськими фахівцями та поповнять музейні фонди краю.

 

Вuknews