Розпочалась зйомка фільму “Тараса Шевченко. Ідентифікація”

*

7 листопада стартували зйомки документальної стрічки “Тарас Шевченко. Ідентифікація”.”Шевченко завжди той самий, інша справа, як його використовують, що саме в ньому стає актуальним”, – розповів  режисер Сергій Проскурня.

 

“Спланував, щоби в перший день зйомок знімали перший епізод фільму – початок роботи скульптора над портретом Шевченка. Це деміургічна ситуація, тобто створення майбутнього образу. Тут багато символів, спершу привозять глину, а це земля, як початок творення”, – додав режисер.

 

Над портретом Шевченка розміром від 70 см — до 1 метру працює скульптор Тарас Цюпа. Наприкінці стрічки глиняну голову поета відвезуть до ливарні і покриють бронзою. Робота скульптора буде однією з п’яти сюжетних ліній 52-хвилинного фільму.

 

У стрічці не буде сцен реконструкції і самого персонажа Шевченка. Натомість про поета говоритимуть звичайні люди та експерти. Тому зйомки проходитимуть у Карпатах, у степах Бессарабії, у копанках Донбасу, у Чорнобильській зоні відчуження, у кабінеті Зигмунда Фройда у Відні, на Таймс-сквер у Нью-Йорку та у стінах Гарвардського університету. Вони триватимуть до 26 грудня.

 

Прем’єру фільму планують на 200-річчя з Дня народження Шевченка, 9 березня 2014 року. За словами Сергія Проскурні, це буде не телевізійне кіно, а прокатне. Бюджет картини становить майже 1,5 млн. грн. “Тарас Шевченко. Ідентифікація” один із трьох документальних проектів про поета, яке фінансує Державне агентство України з питань кіно. Загалом на конкурс подавали 12 проектів.

Газета по-українськи