Сьогодні відбудеться презентація мистецько-культурного проекту «ЖЛОБОЛОГІЯ»

 

 *

“Митець – це, передусім, сміливість. Сміливість промовити вголос те, про що або говорять пошепки, або про що взагалі воліють не говорити. Бо ці “неприємні” теми порушують усталений порядок, спричиняють проблеми, призводять до конфліктів і позбавляють комфорту, – розповідає ідеолог видання, засновник Союзу Вільних Художників, автор і ведучий анархо-кабаре «Зелена лампа» на ТВІ, Антін Мухарський. Але без сміливості неможливо осягнути реальність, зрозуміти час, у якому живеш, бо правда майже завжди болюча, а часом і страшна”.

 Мистецько-культурологічний проект “Жлобологія” – це 5 років роботи. Інтерв’ю з трьома десятками знакових для країни постатей, серед яких Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Лесь Подерв’янський, Сергій Жадан, Богдан Жолдак, Іван Малкович, Олександра Коваль, Антон Соломуха, Олександра Коваль, Андрій Кузьменко (Скрябін), Володимир Бебешко, Юрій Іздрик та багато інших відомих представників сучасного українського мистецтва і культури. А також – понад триста унікальних робіт кращих українських художників. 

Дві різноформатні версії розкішного ілюстрованого видання були презентовані 12-15 вересня на 20-му Форумі видавців у Львові.

 «Жлобологія» – це надзвичайний творчий експеримент, несподіваний подарунок для тих, хто шукає відвертих думок і нових емоцій. Видання для усіх, хто хоч раз задавався питанням «Чому в Україні з історією та добробутом не склалося?»

“..Явище жлобства описують у різний спосіб, однак, якщо пробувати пояснити його по-простому, то жлоб – це та людина, яка потрапляє не у своє середовище, не знає коду цього середовища, його культури…” каже мистецтвознавець Дмитро Горбачов. Апоет, видавець, власник і директор видавництва “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га” Іван Малкович підкреслює: “…Найгірше зі жлобств – то наше національне жлобство. Коли немає національних героїв. Тільки подумайте, 50-мільйонна нація, яка не має ні своїх мультфільмів, ні свого кіно – ні дитячого, ні дорослого.. – Був один славний мультфільм про трьох козаків, та й то німий, щоб козаки, боронь Боже, нічого не бовкнули зайвого… Дійсно неймовірно, але ми ще досі існуємо. Отже, ми дуже сильна нація”.

“Жлобологія” – унікальне видання, в якому піднімаються усі теми – від мистецтва до політики, від моди до літератури та музики.

…Добра половина жлобів сама не розуміє, що вони – жлоби. Вони часто не мають думки себе з кимось порівнювати, варяться у своїй тусні,для них існує така проста ієрархія: скільки смужок на штанах, стільки й личок на твоїх погонах, умовно кажучи….”,каже музикант та музичний продюсер Кузьма Скрябін. А художник, письменник та драматург Лесь Подерв’янський додає, “..Жлоб – це істота з тваринними звичками, які мають відповідне походження..Інстинкти – зазвичай дикі.. Але зовсім без інстинктів не можна. Бо від них залежить виживання. Але людина відрізняється від тварини, тим що у неї є ще культурний шар. Він у всіх отненький. Якщо пошкребти – в певних екстремальних ситуаціях – він зникає навіть. Присутність цього культурного шару – визначальна: або він є, або його нема..”.

Друг Читача