На день писемності в Івано-Франківську проведуть літературний конкурс “352”

*

 

З 9 листопада в Івано-Франківську стартує новий літературний конкурс під назвою «352». Він буде приурочений до 352-річчя обласного центру.

«Видавництво «Місто НВ» вирішило зробити подарунок для Івано-Франківська та видати збірку поезій і прози про нього, – розповідає заступник директора видавництва «Місто НВ» та один з організаторів Михайло Сеньків. – Для того, аби мати матеріал, ми вирішили організувати такий конкурс. Розпочнеться конкурс 9 листопада на День української мови та писемності та триватиме до 9 лютого 2014 року. Підбиття підсумків відбудеться 9 березня до 200-річчя Тараса Шевченка. А 7 травня сподіваємося видати цей альманах прози і поезії про Івано-Франківськ».

 

За словами Сеньківа, умови конкурсу є досить прості та гнучкі. Єдина умова – аби твори були написані українською мовою та раніше ніде не друкувалися. Також є обмеження щодо обсягів. Якщо це поезія – не більше двох сторінок, а проза – не більше 30.

До конкурсу сподіваються залучити як відомих, так і невідомих авторів. Аби журі об’єктивніше визначило якість твору, то автори мають підписуватимуться псевдонімами.

До речі, оцінювати твори будуть Євген Баран, Богдан Скаврон, Василь Карп’юк, Віталій Перевізник, Микола Лесюк та Ярема Стецик.

 

«Звичайно, особлива увага буде звертатися на майстерність, – каже один з членів журі Віталій Перевізник. – Оскільки, Івано-Франківськ літературно-благодатний, то думаю, тут буде гідна конкуренція. Питання буде не у сюжеті про Івано-Франківськ, а буде враховуватися художній рівень тих творів.  Я думаю, що це буде гарний збірник. Може буде альманах «353» чи «354».

 

За словами ще одного з членів журі, письменника Василя Карп’юка, такий конкурс однозначно позитивний, бо може заохотити людей цікавитися містом. «Міста можуть існувати, руйнуватись, розбудовуватися, – говорить він – А так, у слові, ми можемо зафіксувати вигляд міста, яким він є зараз. З тими процесами будівництва, які проводяться у місті, невідомо, як воно буде виглядати за десять років».

Про перебіг конкурсу більше можна дізнатися на сайті: konkurs.if.ua.

 

Репортер