Цієї осені програма “Книжкова полиця” на телеканалі “Рудана” святкує 17 років

 

*

Восени 1996 року в ефірі “Рудани” з’явилася “Книжкова полиця”. Тоді вона була рубрикою телепрограми “Інспекція По…”. Автором і ведучим цієї передачі, а отже, ідеологом і копірайтером “Полиці” був журналіст Володимир Гончар.

Протягом існування “Книжкової полиці” було представлено кілька тисяч видань. Енциклопедії і дитячі книжки, підручники і посібники, альбоми репродукцій і кулінарні книжки, словники і художня література – місця на “Книжковій полиці” вистачає для всього. І для всіх. Адже глядачі програми заочно зустрічалися з найцікавішими книгарями України: Валерієм Шевчуком (який, між іншими, взагалі не дає телевізійних інтерв’ю), Юрієм Андруховичем, Григорієм Гусейновим, Михайлом Бринихом, Юрієм Покальчуком, братами Капрановими…

 

Їх відвідували і  несподівані, на перший погляд, персонажі, наприклад, лідерка гурту “Таліта Кум” Юлія Міщенко, яка в інтерв’ю “Полиці” розкрилася як філологиня і книгоманка. Нарівні з “зірками” загальноукраїнського масштабу у програмі з’являються і місцеві літератори. Як правило, це відбувається після виходу їхніх книжок, скажімо, роману Ігоря Бузька “Формула” або збірки дитячих віршів Любові Баранової “Капелюшок для киці”. Близько десяти років “Книжкова полиця” виходила з анімаційною заставкою (першою з усіх, які були зроблені самотужки на “Рудані”). “Одежинка” змінилася лише торік, коли було знято “гарячий” ПРОГРАМИряд про те, як кується слово.

 

Нині “Книжкова полиця” – це сума з трьох основних складових: рубрики “Читаємо з дітьми”, представлення 4-6 книжок, інтерв’ю з котримсь книгарем (письменником, видавцем, критиком тощо). Час від часу передача виходить у форматі репортажу. Так, “Полиця” розповідала про таємниці будинку-музею Михайла Булгакова в Києві, показувала унікальні видання, що зберігаються у відділі стародруків Кіровоградської обласної наукової бібліотеки ім. Вернадського та інші цікавинки. Репортажі виходять також щоразу після відвідин Форуму видавців у Львові або “Медвіна: Книжкового світу”.

 

Спершу програму робили як комерційну, уклавши угоду з місцевою книгарнею “Дар”. Згодом ділові стосунки пов’язували “Полицю” з редакцією “Кур’єра Кривбасу”. Свого часу “Книжкова полиця” співробітничала з “Зеленим псом”, підготувавши кілька виходів телевізійної програми “Книгоноша”. Нині “Книжкова полиця” проект некомерційний, і творча група має повну свободу вибору книжок та їх подачі. Видання для представлення відбираються з асортименту книгарні “Букініст”.

 

Творча група “Книжкової полиці”: автор і ведуча Ольга Хвостова, режисер монтажу Ярослав Логвіщук, диктор Олександр Очковський, звукорежисер Василь Кісса та оператори телерадіокомпанії Володимир Нестор, Руслан Басиров, Вадим Діденко, Олександр Бондаренко. Втім, краще один (а ще краще – не один!) раз побачити, ніж тисячу разів прочитати.

 

Рудана