Молодих письменників нагородять премією Джозефа Конрада

524454_1

 

13 грудня в Києві нагородять лауреата літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженевського. Одну з найбільш впливових премій в області літератури вручать вчетверте. З метою підтримки молодих українських літераторів, премію імені Джозефа Конрада-Коженевського заснували у 2007 році Польський Інститут в Києві у партнерстві з Національним центром культури у Варшаві. Щодва роки премію дають українському письменнику у віці до 40 років. По аналогії з Нобелівською — не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчої дороги, інноваційність форми, руйнування стереотипів і універсальність послання.

 

“Премія Конрада — це визнання літературних досягнень молодих українських письменників, — відзначає директор Польського Інституту Ярослав Годун, — Винагорода не розставляє крапки над “і”, але служить широким просуванням української літератури за кордоном. Зокрема, презентації її внеску в суспільно-культурний розвиток Європи”.

 

Прийом заявок на здобуття премії цього року завершується менш ніж за два тижні. Заявки приймають як від українських, так і від іноземних культурних інституцій, наукових центрів, видавництв, творчих об’єднань і приватних осіб. Це значить, що до 10 листопада у кожної небайдужої до української літератури людини є можливість запропонувати свого кандидата. Для цього необхідно заповнити спеціальну аплікаційну форму на сайті Польського Інституту в Києві, вказати ім’я письменника, якого ви вважаєте гідним винагороди, і пояснити свій вибір.

 

Gazeta.ua