Письменниця відмовилась від “гранту Януковича” через некомпетентність видавництва

 

*

Молода українська письменниця Олена Герасим’юк відмовилася від президентського гранту на видання збірки її поезій.

Про це вона розповіла в коментарі INSIDER.

За словами письменниці, вона написала заяву на ім’я голови спілки письменників України, у якій заявила про рішення відмовитись від гранту президента.

 

“Причин було декілька. Одна з них – мені так і не надіслали чинний контракт про видання моєї збірки. Окрім того, мені не показували кошторис, а запитання про якісь деталі лишалися проігноровані”, – розповіла Олена.

 

За її словами, їй також спочатку не давали відповіді щодо суми гонорару, проте потім сказали, що гонорар дівчині “виплатять” у вигляді її ж власних книг.

*

 

“Крім того з’ясувалося, що гонорари не передбачено і редактору моєї збірки”, – розповіла Герасим’юк.  За словами дівчини, наразі вона заборонила видавництву будь-які дії з її рукописом.

 

“Сума гранту велика – 30 тисяч гривень. А видавництво вирішило по-своєму ними розпорядитися. Крім того у видавництві на мої претензії реагували криком”, – сказала Олена.

 

Insider

 • надя

  ПОСТУПОК ДОСТОЙНЫЙ УВАЖЕНИЯ, НЕ СТОЛЬКО ТЕХ ДЕНЕГ ,,,

 • Украинец

  Очередные обуревшие уроды…

 • fas

  На девочке-победительнице дяди из издательства решили денюжку заработать. А девочка решила, что раз так – ну так не доставайся же ты, грант, никому. ЗЫ.И при чем здесь Янукович?

 • Anatoly Kucherenko

  молодчина!

 • Федик Юрій

  Боріться – поборете. В мене є підстави вважати що причина криється в іншому. Вже пробачте в тому , про що я підняв розмову в минулу п’ятницю. Але результат є. а отже скоріше за все я був правий в своїх запитаннях. Ось маленька відповідь на моє запитання. Яке звучало ось так:
  (Можливо Вам, буде цікаво з’ясувати правду в одній темній історії, пов’язаній зокрема , з видачею грантів Президента України, молодим поетам.
  Наперед поясню, що я участі в тих грантах не приймав, відношення до інших осіб що приймали участь в грантах не маю. На можливе запитання « для чого це мені?» зразу відповідаю що , поезія мені не байдужа , і я не можу бути осторонь коли поезію підмінюють верлібрами сумнівної якості.
  Питання яке я хочу підняти пов’язане з протягуванням родичів відомих поетів, їхніми друзями та деколи самими відомими поетами.
  Указом Президента України, http://www.president.gov.ua/documents/15946.html , призначено ряд грантів, зокрема Олені Герасим’юк та Ігорю Козаченко. Першим здивуванням була відсутність в офіційному документі інформації, як звати по батькові лауреатів грантів.
  Спробував знайти їхні біографії. Не зміг, те що познаходив зовсім не являється поясненням що це за люди, а лише показує якими вони хочуть виглядати.
  Спробував знайти вірші. Ігоря Козаченка не зміг. Що стосується Олени Герасим’юк, то її сторінка на серйозному поетичному сайті « Поетичні майстерні» – пуста , віднайшов ряд верлібрів та декілька схожих на римовану поезію, на її сторінці в соціальній мережі « В Контакте» , http://vk.com/garrypublic .
  Спроби знайти будь яку інформацію про то хто така, Олена Герасим’юк, приводили лише на сторінки Василя Герасим’юка, поета та голову журі молодіжного поетичного конкурсу « Гранослов».
  Спроби знайти інформацію про Ігоря Козаченка, привели мене на сторінку , http://1tv.com.ua/ru/news/2011/11/24/11896 , з якої слідує , що в відомого покійного поета Івана Івановича Козаченка, який був товаришем Василя Герасим’юка, є син Ігор.
  Таке постійне згадування Василя Герасим’юка, навело мене на зовсім не приємні роздуми про непрозорість поетичних грантів. Я вирішив спитати , в Олени Герасим’юк, звернувшись через її сторінку на «ФБ», але вона уникнула прямої відповіді. Тоді я задав це запитання відкрито на «ФБ», де в « друзях на «ФБ»», є багато людей які мають пряме відношення до поезії. Довідався «багато цікавого про себе та те що я пробую писати», але відповіді не знайшов
  Пошукавши в Інтернеті, знайшов http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0%20%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BC%27%D1%8E%D0%BA&img_url=http%3A%2F%2Ffs138.www.ex.ua%2Fshow%2F16289244%2F16289244.jpg%3F100&pos=5&rpt=simage , з якої слідує що Олена є модератором та редактором порталу http://1576.ua/ , де на головній сторінці розміщено посилання на відео передач Василя Герасим’юка « Діалог». http://1576.ua/people/6198 .
  Я не знайшов шляхів для зв’язку з п. Василем , то можливо Ви знайдете час та бажання , розібратись в цій непрозорій історії, та з’ясуєте наявність чи відсутність , родинних зв’язків між молодими поетами лауреатами та відомими живими та померлими поетами.
  Надіюсь на об’єктивність та неупередженість, прагнення правди понад усе, навіть якщо для когось це може видатись копирсанням в чужій білизні. Я надіюсь Лауреати Грантів Президента молодим поетам, їх родичі, літературне суспільство, члени комісії які розглядали твори лауреатів та готували проект Указу Президента, члени НСПУ зокрема та й сам шановний П.Василь Герасим’юк, приймуть участь в цій непростій дискусії. )
  Вже пробачте що розміщую це тут. Але думаю що викладене мною пояснить справжні підводні течії її рішення. І напевно скоро випадково будуть деякі зміни ,серед комісії що відбирала.

  • Viktoriia Ivanenko

   я вам відповім на питання “до чого це вам”, бо ви, вочевидь, навіть після того, коли у фейсбуці вас засміяли, не реагуєте, а продовжуєте осоромлювати себе.
   вам це для того, щоб заповнити купу вільного часу маразматичними фантазіями.
   можливо, вам час звернутися, до спеціаліста.
   у вас паранойя на талант, якого вам, вочевидь бракує. і ви намагаєтесь його компенсувати пасквілями.
   перефразовуючи Фройда, у вас “поезнісна заздрість”.

 • Валерій Плюта

  Во віки віків… Слава!