Миколаївська бібліотека закупить книжки значно дорожче від реальної вартості за деякі екземпляри

*

 

Миколаївська державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова 18 жовтня за результатами тендеру уклала угоди на закупівлю книг загальною вартістю 911 тис. грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

 

Досить значну суму, розміром в  613 тис. грн.,  отримало донецьке  ТОВ «Альфа»,  яке заснували Наталя Гуріна і Максим Лукьянчіков. У списку замовленої літератури близько 6 тис. найменувань. Договірні ціни на деякі з них суттєво перевищують вартість у  відкритих джерелах. Наприклад: Ніколішина Ю.І.«Велич Карпат» замовили за 280 грн.  На сайті видавця цей примірник  коштує  150 грн. А в інтернет -магазині її можна придбати за 173 грн. Книгу Коут Е.«Великобританія. Країна замків, палаців і парків» замовили за 145 грн, проте  її можна купити за 93 грн. За видання «Все про Японію»  Царьова Г.І. бібліотека заплатить 359 грн., в той час, як її можна знайти за 188 грн.

 

Також бібліотека придбає книги у київського видавництва «Центр навчальної літератури», яке заснував Ростислав Пляшко. Сума угоди – 298 тис. грн. У цього постачальника деякі ціни також відрізняються від ринкових. Наприклад: «Експертиза кормів і кормових добавок» Мотовілова К.Я., ціна якої у видавництві  складає 624 грн., реальна вартість якої становить 431 грн.  Договірна ціна на книгу «Я – бізнес-тренер» Солдатова А.  склала 183 грн.,її ж вартість в  інтернет-магазині складає 123 грн. За один примірник книги «Холодна зброя світу» Алексєєва Д. заплатять 376 грн., її ціна у відкритих джерелах складає – 255 грн.

 

До  переліку замовлених книжок входить  один примірник книги «Віктор Янукович»  Володимира Чередниченка.  Його придбають за 67 грн.  Книга вийшла в березні цього року і складається з 47 історій, 6 зображень Януковича тиражем  в 1500 примірників. Цей автор раніше видав  книги «Національна ідея» про дворянські корені Януковича, «Час професіоналів»  про часи прем’єрства і «Лінія Путіна», де також згадується чинний президент.

 

Як повідомляли «Коментарі»,  в серпні Міністерство освіти уклало угоди на видання підручників для шкіл, деякі з яких коштували 607 і 571 грн. за екземпляр.

 

Сomments.ua